× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 13 X 2019 R.
1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych przed Najświętszym Sakramentem. Różaniec odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
2. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie. Chodźmy!”. Sięgamy głębiej do nauczania św. Jana Pawła II i wspieramy fundację którą stworzył: Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kto ma takie życzenie, może złożyć ofiarę do skarbonki oznakowanej na ten cel.
3. Dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 17.30.
4. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych, potrzebne do statystyk kościelnych.
5. Pamiętajmy o tym, że nasi bliscy zmarli czekają wciąż na modlitwę. Zgłaszajmy więc ich do modlitwy Kościoła w miesiącu listopadzie.
Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem.
Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad – ofiary dowolne
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.30. Składka roczna wynosi 60 zł.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła – ofiary dowolne
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni – ofiary dowolne
Wypełnione kartki wspominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
6. We wtorek o godz. 19.00, spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas”.
7. W przyszłą niedzielę 12. rocznica śmierci ks. Prałata Ireneusza Glegocińskiego. O radość życia wiecznego, będziemy się modlić dla niego o godz. 17.30, składając mu w darze modlitwę różańcową.
8. W związku z pożarem kościoła w Orłowie w parafii Lubieszewo, ks. Proboszcz parafii i Dziekan dekanatu Nowy Dwór Gdański, ks. dr Arkadiusz Dekański, w przyszłą niedzielę 20 X, wygłosi Słowo Boże, a my wszystkie ofiary z tej niedzieli, przekażemy dla wspólnoty sąsiedzkiej w Orłowie, na zabezpieczenie spalonej w części świątyni, na zimę. Bardzo trudne prace, związane z odbudową tej zabytkowej, gotyckiej świątyni, rozpoczną się pewnie najszybciej na wiosnę przyszłego roku.
9. W niedzielę 27 października, w rocznicę poświęcenia tego kościoła, odbędzie się poświęcenie odnowionej neogotyckiej chrzcielnicy. Wykonawcą prac jest Pan Michał Masorz z Gdyni. Za ofiary na ten cel, dziękuję wszystkim parafianom, którzy wpłacają 120 zł rocznie na renowacje w naszym kościele oraz rodzicom dzieci, które przyjęły I Komunię św. w tym roku, rodzicom młodzieży bierzmowanej. Koszt renowacji wynosi 15.463,46 zł (piętnaście tysięcy czterysta sześćdziesiąt trzy złote i czterdzieści sześć groszy)
10. Bóg zapłać za ofiary na kolejne podesty. Potrzeba 2200 zł, a zebraliśmy już 2680zł, czyli 480 zł na następne. Ofiary można składać w kancelarii zakrystii a także wpłacać na konto parafialne: Nr 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010
11. Otrzymaliśmy pozwolenie na renowację Rzeźby św. Marii Magdaleny z Grupy Ukrzyżowania. Prace zakończą się w lipcu 2020 roku. Na czas wakacji zostanie wystawiona po renowacji, do oglądu parafian i turystów, na początku września zostanie zainstalowana na belce tęczowej, natomiast w parafialne święto św. Mateusza Apostoła, figura zostanie poświęcona przez ks. Biskupa naszej Diecezji. Podjąłem pierwsze starania o dotacje na ten cel. Koszt renowacji to kwota22.634,58 zł.
12. Po dokonaniu przeze mnie wizji lokalnej na naszym cmentarzu, okazuje się, że krzyż, który był postawiony niedawno, wygiął się, popękał i nie wytrzyma nawet do Uroczystości Wszystkich Świętych. Zostanie wykonany nowy i postawiony do końca października. Poświęcony zostanie w Uroczystość Wszystkich Świętych.
13. Podjąłem tez starania, aby usunąć grożące przewróceniem, drzewa z cmentarza. Potrzebna znowu dokumentacja i odpowiednie pozwolenia, a także finanse. Na ten cel przeznaczone zostaną w tym roku ofiary zebrane na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.
14. Na ukończeniu są projekty wymiany całej instalacji elektrycznej naszego kościoła i założenia instalacji przeciwpożarowej oraz nagłośnieniowej. Przed nami czas na odkrywki w ścianach świątyni w celu odnalezienia ewentualnych malowideł zabytkowych, zatwierdzenia projektów przez odpowiednie urzędy, uzyskanie pozwoleń, wyłonienie wykonawców i pozyskanie dotacji.
15. Wczoraj wykonano przegląd organów i strojenie. Okazuje się, że w styczniu 2021 roku, będziemy musieli zdecydować się na wyłączenie organów, może nawet na kilkanaście tygodni, w celu remontu kapitalnego kontuaru. Koszt tych prac może sięgać nawet 50 tysięcy złotych.
16. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny i Gość Niedzielny. Brat Daniel Kloch, zbiera ofiary na działalność misyjną.
17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 12 Oct 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl