× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 23 II 2020 R.
1. W tym tygodniu przypada środa popielcowa. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 z udziałem dzieci i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Dlatego tak zaplanujmy ten dzień, aby być w kościele rano lub wieczorem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Wielkim Poście starajmy się zadbać o czystość serca i podjąć walkę ze swoimi największymi słabościami i wadami.
2. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 17.15. Niech licznie przybędą i dzieci, i młodzież i dorośli. Będziemy gromadzić się wszyscy razem, jak jedna rodzina. W czasie Drogi Krzyżowej, ministranci będą tak jak w roku ubiegłym, zbierać jałmużnę postną, którą przeznaczymy na zakup strojów liturgicznych.
3. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawiać w każdą niedzielę o godz. 15.00. W czasie Gorzkich Żali głoszone będą kazania pasyjne. Niech to dodatkowe przyjście do kościoła, będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.
4. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Świerczyński Sylwester i Banaszek Weronika – zapowiedź I
5.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Lichnowach rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla par z naszego dekanatu. Zachęcamy do udziału w tym bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu małżeństwa.
6. W imieniu OSP Nowy Staw, jako ich kapelan, kieruję podziękowanie dla rodziców tej młodzieży, która w tej chwili tworzy młodzieżowa drużynę pożarniczą, Jest to grupa 14 osobowa i prawie wszyscy nie skończyli jeszcze 18 lat. Jednak na ten czas potrzebni są strażacy pełnoletni, którzy mogliby wyruszać do pożarów i innych zdarzeń. Dlatego teraz trwa nabór do ochotniczej straży pożarnej. W każdą sobotę, w godzinach od 12-13.00, do siedziby OSP, mogą zgłaszać się chętni, którzy ukończyli 18 lat, a chcieliby przejść odpowiednie przygotowanie i służyć w Ochotniczej Straży Pożarnej. Mocno zachęcam do takiej służby, aby dalej rozwijać i podtrzymywać to, co stworzyli w tym względzie nasi dziadkowie i ojcowie. A tradycja i historia OSP Nowy Staw jest bardzo piękna i bogata.
7. W przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i nasz Tygodnik Parafialny. Zabierzmy także skarbonkę na jałmużnę postną, na których są wypisane następujące słowa: "Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym” oraz słowa Papieża Franciszka; ”Nie zapominajcie o ludziach starszych. Są oni źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny”.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom, jak zawsze, życzymy wiele zdrowia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
Dodano 23 Feb 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl