× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 19 IV 2020 R.
1. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. śpiewamy dziesiątek koronki do Miłosierdzia Bożego, oddając cały świat nieskończonemu Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy o godzinie miłosierdzia. W tym roku odprawiajmy ją w naszych domach i rodzinach. Korzystajmy też z transmisji telewizyjnych i internetowych.
2. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, w sobotę św. Marka Ewangelisty.
3. W związku z tym, że powierzchnia kościoła w części, gdzie przebywają wierni, nie licząc prezbiterium, zakrystii, kaplic bocznych i chóru, wynosi ok. 750 m2, po przeliczeniu 15 m2 na jedna osobę, wychodzi, że od jutra w kościele może przebywać jednorazowo do 50 osób z zachowaniem bezpiecznych odległości. W kościele obowiązują maseczki. Starajmy się ściśle przestrzegać zasad, określonych dla zgromadzeń liturgicznych. Maseczki obowiązują też służbę ołtarza. Księża sprawujący obrzędy liturgiczne nie muszą nosić maseczek. W czasie innych czynności, nakładać będą maseczki. Pamiętajmy, im więcej zabezpieczeń i ostrożności, tym skuteczniejsza jest nasza walka z tym okropnym wirusem. Musimy go pokonać poprzez wyjątkową dyscyplinę, staranność i odpowiedzialność za siebie i innych.
4. Dziś o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia w intencji ustania pandemii. Zachęcamy do odmówienia koronki w swoich domach.
5. Jeśli tak dalej pozostanie I komunia św. odbędzie się w terminie wcześniej ustalonym, czyli 7 czerwca. Być może dzieci przystąpią do I Komunii klasami. Każda klasa o innej godzinie np. I grupa o godz. 9.00, II grupa o godz. 10.00, a III grupa o godz. 11.00. Dzięki ogromnemu wysiłkowi i wyrzeczeniom nas wszystkich, prawdopodobnie to będzie możliwe. To są jednak wstępne tylko propozycje. Konkretniejsze ustalenia będą zależne od stopnia rozwoju lub zanikania pandemii. Cały czas naczelną troską nas wszystkich jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci i ich rodzin. O wszystkich zmianach będziemy parafian, a szczególnie rodziców, informować na bieżąco. Bądźmy jeszcze wytrwali i cierpliwi, a to z pewnością będzie nagrodą dla nas wszystkich i dzieci, które tak bardzo oczekują na ten wyjątkowy dzień w swoim życiu.
6. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne jako dar na tacę.
7. Gazetka parafialna do nabycia przy wyjściu z kościoła.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Pan obdarzył Was i Waszych bliskich zdrowiem, nadzieją i pokojem.
Dodano 19 Apr 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl