× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 11 VI 2017
1. Dziś Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Módlmy się za dzieci i ich rodziny, aby godnie przeżyły to święto i aby wiara święta była zawsze żywa w tych rodzinach.
Do soboty dzieci będą obchodziły swój Biały Tydzień, czyli codziennie będą przyjmowały Komunię Świętą. Proszę, aby dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę, przychodziły do kościoła na 18.00, w czwartek dzieci przychodzą na godz. 10.00, w piątek i w sobotę znów na godz. 18.00. Na zakończenie Białego Tygodnia otrzymają pamiątki I Komunii świętej.
2. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę rodziców dzieci, które przystępują dziś do I Komunii św., za przygotowanie świątyni do dzisiejszej Uroczystości. Bóg zapłać za dar ołtarza, którym są postumenty pod figurę Matki Bożej Fatimskiej i św. Pawła Apostoła.
3.W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00. i bezpośrednio po procesji czyli ok. 12.15 . Wszyscy wyjdziemy na ulice naszego miasta, biorąc udział w procesji, która jest uroczystym wyznaniem wiary i oddaniem hołdu Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00, Poprzedzi ją nabożeństwo czerwcowe. Trasa procesji będzie zmieniona. W kierunku ulicy Gdańskiej, pójdziemy nie ulicą Mickiewicza, ale ulicą Jana Pawła II. Reszta trasy bez zmian. Ołtarze w następujących miejscach:
I OŁTARZ – Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Gdańskiej. Tam będzie przyniesiona na ten czas figura Matki Bożej, która była przy cukrowni. Dobrze by było, aby wszyscy parafianie, związani z pracą w cukrowni, przygotowali ten ołtarz. Rozważania poprowadzą dzieci;
II OŁTARZ – na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Wita Stwosza – przygotują mieszkańcy oraz Parafialny Zespół Caritas. Rozważania poprowadzą wolontariusze Caritas;
III OŁTARZ – przy ul. Wita Stwosza 27a – przygotują mieszkańcy. Rozważania poprowadzą przedstawiciele rodzin;
IV OŁTARZ – na Placu Pułaskiego – przygotują mieszkańcy i Grupy Modlitewne. Rozważania poprowadzi Grupa Biblijna;
Cywilną Służbę Kościelną o niesienie feretronów i chorągwi. Policję o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Niech wystąpi chór parafialny, orkiestra dęta, wszyscy niech zabiorą śpiewniki, aby włączyć się w śpiew pieśni eucharystycznych. Wszystkie domy, które znajdują się wzdłuż trasy procesji, niech będą przyozdobione, a w oknach wystawione obrazy święte. Dzieci pierwszokomunijne niech w komplecie uczestniczą w tej uroczystości.
Bardzo proszę mieszkańców ul. Wita Stwosza, aby na czas procesji przestawili swoje samochody w inne miejsce i zadbali o to, aby żadne inne samochody nie stały na trasie procesji.
4.Bardzo proszę rodziców, aby jak najwięcej dziewczynek zachęcili do sypania kwiatków dla Pana Jezusa. Próbę dla tych dzieci poprowadzi Pani Katechetka Anna Kamińska, we wtorek o godz. 16.00 przy kościele.
5. Po Bożym Ciele, do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę, aby osoby, które niosą sprzęt procesyjny, niosły chorągwie i wszystkie feretrony w czasie tych procesji. Uczestniczą w tej procesji także dzieci pierwszokomunijne oraz biel parafialna. Po Bożym Ciele, przychodzimy więc do kościoła na godz. 18.00, potem nabożeństwo czerwcowe w czasie procesji. Na zakończenie oktawy, dzieci uczestniczące w procesji, zostaną obdarowane tradycyjnie cukierkami.
6. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30., rocznica I Komunii św. Próba dla tych dzieci w sobotę o godz. 10.00. O 11.00 spowiedź.
7. We wtorek II Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do udziału. Pamiętajmy także o zabraniu świec.
Dodano 12 Jun 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl