× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020
1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu, to czas czuwania i częstego kontaktu z Bogiem w modlitwie. Będziemy uczestniczyć w Roratach. W tym roku pewnie będzie nas mniej. Ale zachowajmy tę piękną tradycję naszej parafii. Codziennie, o godz. 6.00, oprócz niedziel i uroczystości, będziemy gromadzić się w świątyni, aby przygotowywać nasze serca na spotkanie z Panem. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież, parafian i gości, do udziału w tej pięknej, porannej modlitwie. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie wieńca adwentowego, za wykonanie którego dziękujemy Pani Karolinie Niedźwieckiej.Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: „Cud nad cudami” i poświęcone będą Eucharystii. Jutro, dzieci otrzymają plansze do konkursu adwentowego, do których będą zbierać i wklejać obrazki.
2. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, w czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne, w piątek odwiedzin chorych w dalszym ciągu jeszcze nie będzie, w sobotę o godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. Z powodu pandemii, rekolekcji adwentowych nie będzie. W zamian będziemy na roratach głosić kazania przez cały adwent oraz na wszystkich Mszach świętych w czasie, gdy rekolekcje odbywały się.
4. Opłatki można nabyć u Pana organisty w głównym przedsionku kościoła.
5. Odwołane są także wizyty duszpasterskie czyli kolędy. Błogosławieństwo rodzin odbywać się będzie codziennie w kościele już od przyszłej niedzieli aż do 2 lutego. Po zakończeniu Mszy świętej, przedstawiciele rodzin będą podchodzić przed ołtarz, otrzymają błogosławieństwo kapłana i książeczkę kolędową, która niech zastąpi rozmowę kapłana z rodziną. W książeczkach tych jest także modlitwa do odmówienia w rodzinie. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa, modlitwę błogosławieństwa ma odmówić głowa rodziny. Ofiarę kolędową i na kościół, będzie można złożyć do skarbony z napisem „Ofiara kolędowa”. Koperta niech będzie podpisana, abyśmy mogli odnotować w kartotekach parafialnych, kto przyjął tę formę kolędy w tym trudnym czasie pandemii i zapisać w kartotekach ofiarę na kościół. Ofiary te są bardzo potrzebne parafii, gdyż przed nami wymiana instalacji elektrycznej i montaż instalacji przeciwpożarowej.
6. Parafianie pytają, co z pasterką? Żeby wszyscy chętni mogli w niej uczestniczyć, odprawimy trzy pasterki w tym roku: o godz. 21.00, 22.30 i o 24.00.
7. W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, nasz tygodnik parafialny. A w Gościu Niedzielnym o „Kopertach Życia”, (które można otrzymać w zakrystii), kalendarz ze świętymi na rok 2021, ciekawostki o „Trójkącie Bermudzkim , komentarze do Słowa Bożego inne.
8. Świece wigilijne w cenie 6 zł do nabycia tylko w zakrystii.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 28 Nov 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl