× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6.12.2020
1. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Zachęcamy parafian, aby w miarę możliwości uczestniczyli w Roratach i w ten sposób umacniali swoją wolę. To ćwiczenie duchowe, z pewnością pomoże zwalczać swoje wady i umacniać się w dobrym.
2. We wtorek nie będzie rorat, ponieważ obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, o 12.00 Msza św. z kazaniem w Godzinie Łaski oraz Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
3. Jak zauważyliśmy figura św. Marii Magdaleny jest na swoim miejscu. W ten sposób, wszystkie figury, które mają 350 lat, znowu są razem. Figura św. Marii Magdaleny, czekała na te chwilę 75 lat. Podziękowanie należy się Ojcom Dominikanom z kościoła św. Mikołaja z Gdańska, za odnalezienie tej figury i przekazanie jej naszej parafii, za wszelkie działania w łączności z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, które prowadziły do scalenia Grupy Ukrzyżowania. Naszym zadaniem były starania o wpis figury św. Marii Magdaleny do rejestru zabytków, odrestaurowanie i konserwacja oraz montaż na belce w łuku tęczowym. Zadanie to wykonał profesjonalnie Pan Michał Suchcicki i jego pracownicy z Firmy Sureco. Pomagali Panowie: Pawlak Adrian, który zajął się mocowaniem figur, Podgruszewski Wiesław, Borkowski Leszek, Skierkowski Marek i Dolecki Dariusz. Bardzo dziękujemy za wykonanie tych prac zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi.
4. Kościół na święta już od lat przyozdabiają choinki od naszych rodzin. W tym roku, naszą świątynię przyozdobią choinki ofiarowane przez Państwo Izabelę i Jarosława Grzmil. Żeby rozłożyć spokojnie te prace, choinki ustawimy w kościele już za tydzień. Przyozdobimy świątecznie przed Wigilią Bożego Narodzenia.
5. Od dziś udzielamy błogosławieństwa kolędowego rodzinom naszej parafii. Po każdej Mszy św. zapraszamy przed ołtarz aby przyjąć to błogosławieństwo i książeczkę kolędową.
6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kruszyński Patryk i Skierkowska Natalia – zap. I
7. W przedsionku kościoła jest do nabycia gazetka parafialna i Gość Niedzielny a w nim pogrzebach ludzi zakażonych koronawirusem, artykuł o św. Barbarze i inne. Świece na stół wigilijny do nabycia w zakrystii.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 05 Dec 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl