× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7.03.2021
1. Każdy katolik, powinien jak najowocniej przeżyć czas Wielkiego Postu. Służą temu, między innymi, nabożeństwa pokutne oraz rozważanie Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.15.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w piątą niedzielę Wielkiego Postu. W związku z narastaniem pandemii, przeżyjmy je w ramach możliwych na dzisiejsze czasy. Nauki rekolekcyjne wygłosiks. Maciej w ramach kontynuacji cyklu nauk rekolekcyjnych.
2. Książeczki do nabożeństwa, dzieci z klas IV i III otrzymają dziś przy grocie Matki Bożej. Żeby nie przekraczać limitu obowiązującego w naszym kościele, po tym nabożeństwie, dzieci pójdą do domu. Z powodu zaostrzeń sanitarnych dla województwa pomorskiego, dalsze spotkania związane z przygotowaniem do Uroczystości I Komunii św. są odwołane aż do czasu, kiedy będzie to możliwe. Kolejne ogłoszenie na ten temat będzie po Wielkanocy.
3. Przygotowanie młodzieży do bierzmowania będzie wznowione po Wielkanocy. Do bierzmowania zgłosiło się 51 osób.
4. Kolejna smutna wiadomość dla nas w tym tygodniu, gdyż Urząd Marszałkowski, również nie przyznał nam dotacji na instalacje, z powodu braku środków.
5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarzy.
6. Informuję, że maksymalna liczna wiernych w naszym kościele wynosi 132 osoby. Mamy powierzchni użytkowej 1980 m2. Wynika to ze szczegółowych pomiarów dokonanych przez odpowiednie organy, dbające o bezpieczeństwo wiernych w naszej świątyni.
7. Jutro Międzynarodowy Dzień Modlitw w intencji Kobiet. Ktoś pięknie powiedział:” Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów!” Zatem wszystkim Paniom już dziś, życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i zdrowia.
8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z okazji 76 rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu, o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców i życie wieczne dla zmarłych.
9. Pamiętajmy, że na cmentarzach nie wolno stawiać ławeczek na przejściach między grobami. Utrudnia to komunikację w czasie pogrzebów i przeszkadza w przechodzeniu między grobami, które musi być swobodne. Czytajmy Regulamin na cmentarzu, gdzie w punkcie 13 jest zapisane:” Nie zezwala się na samowolne montowanie ławek i układanie chodników wokół grobów bez zgody Zarządcy”.
10. Gazetka Parafialna i skarbonki do Jałmużny Postnej do nabycia przy wyjściu z kościoła. Gość Niedzielny w dwóch wydaniach. Wydanie Na rok św. Józefa w cenie 9 zł. Wydanie zwykłe w cenie 6 zł. A w nim: komentarze do dzisiejszego Słowa Bożego, zachęta do modlitwy za papieża Franciszka w dniu dzisiejszym właśnie, o wyburzaniu kościołów we Francji (w planie 5 tysięcy zabytkowych kościołów do zburzenia), o podpalonym kościele św. Krzyża w Lublinie, po co odprawiane są w kościołach nowenny, o oszustach, którzy od starszych osób, i nie tylko, , wyłudzają pieniądze metodą „na wnuczka”, na „na policjanta” i na „amerykańskiego żołnierza”, o trzeciej fali pandemii, jakie oleje są najlepsze dla zdrowia i inne.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 06 Mar 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl