× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2.05.2021
1. Dziś wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Ks. Biskupowi elbląskiemu, Jackowi Jezierskiemu, dziękujemy za tę obecność, za modlitwę i głoszone Słowo Boże.
2. Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. To święto, ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
3. Jutro 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to także święto narodowe. Obchodzić będziemy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
4. We wtorek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana. Wszystkich strażaków, druhów i druhny, polecać będziemy Matce Bożej i św. Florianowi w czasie nabożeństwa majowego.
5. Nabożeństwa majowe, odprawiamy codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem pierwszej środy miesiąca, która przypadnie w tym tygodniu. Wtedy wyjątkowo nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej i comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zawsze kończymy Apelem Jasnogórskim. W czasie nabożeństw majowych czytać będziemy fragmenty książki ks. prof. Zdzisława Fijasa „Wyszyński 40 spojrzeń”. Przypomnę, że beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie.
6. Dla mieszkańców Dębiny, doroczna Msza św., celebrowana zawsze w maju przy tamtejszym krzyżu, będzie odprawiona teraz w kościele, w niedzielę, 9 maja o godz. 15.00 w intencji o bł. Boże dla wszystkich mieszkańców Dębiny, o ustanie epidemii i łaskę nieba dla zmarłych.
7. W pierwszy czwartek miesiąca, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za nasze Seminarium Duchowne. Modlitwy te połączone będą z nabożeństwem majowym.
8. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ odwiedziny chorych są jeszcze wstrzymane, przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym niemożność przyjęcia Komunii św. z racji epidemii wte dni, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk. Należy tylko później uzupełnić brakujące miesiące.
9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, a w nim komentarze do Słowa Bożego, o tym, czego uczy nas św. Józef, o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, o I Komunii w reżimie sanitarnym, co można zbudować na kulturze gniewu, Litania Loretańska z nowymi wezwaniami, słowa ks. Biskupa Jacka Jezierskiego o I Komunii św. i słowa zachęty do wstępowania do seminarium duchownego oraz studiowania teologii, o budującej postawie trzech kapłanów, którzy zatonęli w czasie katastrofy Titanica, jak długo trwa odporność na Covid-19 po szczepieniu, zdrowotne działanie młodej marchwi i inne. Gazetka parafialna również do nabycia przy wyjściu z kościoła.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy nowej nadziei i opieki Matki Najświętszej.
Dodano 01 May 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl