× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.06.2021
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
2. Dzisiaj II nabożeństwo fatimskie. Msza św. z procesją różańcową o godz. 18.00. Kazanie przy grocie, na zakończenie apel jasnogórski.
3. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli pomóc Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Być może, kazania wygłosi sam ks. Marek Sadłocha, nowy Dyrektor Pielgrzymki. Ofiary będą zbierane do puszek.
4. Czerwiec, to czas planowania zmian personalnych wśród duszpasterzy. W związku z przejściem na emeryturę, Proboszcza z Benowa, Biskup Elbląski mianował na administratora tej parafii ks. Karola Detmera. Swoją posługę w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, ks. Karol obejmie 1 lipca.
5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dąbrowski Patryk i Ostrowska Karolina – zap. II, Bednarek Szymon i Marchewka Urszula – zap. II
6. Zakończyły się największe uroczystości, które przypadają na ten czas. Przystępujemy do prac związanych z wymianą całej instalacji elektrycznej naszego kościoła. Fundusze parafialne są tym razem niewielkie. Dziękuję za wsparcie z budżetu gminy, które pokryje większość wydatków. Zwracam się z prośbą do życzliwych parafian, o wspieranie tego zadania.
7. W ostatnim czasie, coraz więcej osób niepełnosprawnych odwiedza naszą świątynię. Z myślą o nich, Panowie: Kazimierz Witkowski i Wiesław Całka, wykonali podest, aby można było swobodnie wjechać na wózku do kościoła. Bóg zapłać tym panom za ich pracę.
8. Trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.
9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o Dniu Pamięci Ofiar Obozów Koncentracyjnych, o Stanisławie Leszczyńskiej położnej i kandydatce na ołtarze, która w obozie Auschwitz dopomogła w narodzinach i uratowaniu wielu dzieci. Autorką książki jest Maria Stachurska – krewna Stanisławy Leszczyńskiej, a jednocześnie matka Anny Lewandowskiej i teściowa znakomitego piłkarza Roberta Lewandowskiego, o wniosku Episkopatu w sprawie zmniejszenia obostrzeń w kościołach, o pierwszych komuniach, o ponowieniu oddania Polski NSPJ, o Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę – wypowiedź ks. Marka Sadłochy, o zdrowotnym działaniu ziół i inne. Zachęcamy do lektury! Do nabycia także nasza gazetka parafialna.
10. Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy dużo łask Bożych i nowej nadziei.
Dodano 12 Jun 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl