× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.08.2021
1. W tym tygodniu przypada: - I środa miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu do Godz. 20.00. Jest to także Dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój. Rozpoczyna się także nowy rok szkolny i katechetyczny, dlatego tradycyjnie odbędzie się Msza dla uczniów o godz. 8.00. I czwartek miesiąca – modlitwy o nowe powołania i za nasze Seminarium Duchowne w Elblągu. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. I sobota miesiąca - o 17.30 różaniec ze zmianą tajemnic różańcowych
2. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, za dobre serce i wsparcie w dziele ratowania zniszczonej plebanii. Ofiarodawcom indywidualnym z parafii, Wspólnocie Żywego Różańca naszej parafii. Szczególne podziękowanie składam: Księdzu Karolowi Detmerowi osobiście i dodatkowo jego parafianom z Benowa, Księdzu Marcinowu Rusieckiemu i jego przyjaciołom z Elbląga, Księdzu Markowi Mierzwie i jego parafianom z Jantara, Księdzu Krzysztofowi Sękule i jego pielgrzymom rowerowym, Księdzu Edwardowi Rysztowskiemu i jego parafianom z parafii św. Rodziny w Elblągu, Księdzu Ignacemu Najmowiczowi i jego parafianom z katedry w Kwidzynie, Księdzu Michałowi Mirowskiemu i jego parafianom z Kamieńca, Księdzu Romanowi Cielasowi i jego parafianom z Boręt, Księdzu Maciejowi Nowakowi i jego parafianom z parafii św. Józefa w Malborku, Księdzu Dariuszowi Kuleckiemu i jego parafianom z Kępek, gdzie palił się niedawno kościół, Księdzu Arkadiuszowi Dekańskiemu i jego parafianom z Lubieszewa i Orłowa, gdzie spalił się kościół w ubiegłym roku, Księdzu Mirosławowi Mazurowi i jego parafianom z Lichnów, Księdzu Andrzejowi Wachowi i jego parafianom z Marynów, Księdzu Andrzejowi Kilanowskiemu i jego parafianom z parafii św. Jerzego w Elblągu, Księdzu Piotrowi Chmurze z katedry w Elblągu, księdzu Markowi Witkowskiemu z Dobrego Miasta, Księdzu Krzysztofowi Stasalowi, Fundacji NADZIEJA, Ośrodkowi Hodowli z Gajewa, Związkowi Polaków Młody Las z Gdyni, Przedsiębiorstwu Budowlanemu „Przyszłość” z Malborka, Firmie „ROYAL” z Malborka i innym ofiarodawcom. Podziękowanie dla Pana Pawła Krupińskiego, który wzorowo i odpowiedzialnie, prowadzi prace rozbiórkowe zgodnie z zaleceniami architektów i projektantów, Panu architektowi Jarosławowi Czermakowi za czuwanie nad pracami, Panu Burmistrzowi za wspieranie doświadczeniem i dobrą radą, Panu Markowi Dąbrowskiego i Piotrowi Cieszyńskiemu, Panu Wojciechowi Kaczmarskiemu i Piotrowi Zakrzewskiemu, Panu Kacprowi Wojciechowskiemu i innym dobrym i życzliwym ludziom, dzięki którym pojawiło się w tej sytuacji światełko w tunelu.
3. Kancelaria parafialna znajduje się w „Organistówce” naprzeciw głównych drzwi kościoła i czynna jest w stałych godzinach.
4. Gość Niedzielny i Gazetka parafialna do nabycia w przedsionku kościoła. Należność za gazetkę i Gościa Niedzielnego składajmy na tacę.
5. Wszystkim parafianom i miłym gościom, życzymy dużo łask Bożych i opieki Pani Jasnogórskiej.
Dodano 28 Aug 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl