× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.11.2021
1.Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu, to czas czuwania i częstego kontaktu z Bogiem w modlitwie. Będziemy uczestniczyć w Roratach. Zachowajmy tę piękną tradycję naszej parafii. Codziennie, o godz. 6.00, oprócz niedziel i uroczystości, będziemy gromadzić się w świątyni, aby przygotowywać nasze serca na spotkanie z Panem. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież, parafian i gości, do udziału w tej pięknej, porannej modlitwie. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie wieńca adwentowego, za wykonanie którego dziękujemy Pani Karolinie Niedźwieckiej. Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: „Droga do Betlejem”. Jutro dzieci otrzymają plansze do konkursu adwentowego, do których będą zbierać i wklejać obrazki.
2. W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne, w piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, w sobotę o godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. Ks. Bp Jacek Jezierski dekretem z dnia 20 listopada tego roku, mianował Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej Panów: Kacpra Wojciechowskiego i Tomasza Witkowskiego. W ten sposób nasza wspólnota parafialna została wyróżniona i mamy już 6 szafarzy. Wcześniej nominacje takie otrzymali Panowie: Dawid Zakrzewski, Leszek Kot, Krzysztof Osijewski i Jan Kołodziejski.
4. Dobiegają końca prace przy wymianie instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej kościoła. W związku z tym trzeba generalnie posprzątać kościół. W poniedziałek zapraszam do pomocy parafianki. Przede wszystkim, trzeba przetrzeć wszystkie ławki, stalle i ołtarze wilgotnymi ściereczkami, które najlepiej przynieść ze sobą, również wiaderka, Pronto i inne potrzebne do tego rzeczy. Prace rozpoczniemy o godz. 18.30. Dziękuję także za sprzątanie przy plebanii i wokół kościoła. Niektóre osoby naprawdę włożyły w to dużo siły i serca.
5. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Diakon. Przy okazji będzie rozprowadzał kalendarze. Ofiary będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Elblągu. 6. W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nasz tygodnik parafialny. W Gościu Niedzielnym Kalendarz na 2022 rok, artykuły o tym, czy Europie grozi brak prądu?; o przyszłości planach rozwoju miasta Elbląga; dlaczego lubimy ostre przyprawy; o jedynym w Polsce sanktuarium noszącym tytuł: Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik; komentarze do Słowa Bożego i inne.
7. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania pierwszego roku przygotowania za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00.
8. Do nabycia w zakrystii są duże świece wigilijne w cenie 25 zł i małe w cenie 8 zł.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 27 Nov 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl