× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.12.2021
1. W czwartek ostatnie roraty, w czasie których nastąpi przekazanie światełka betlejemskiego. Prosimy o przyniesienie świec zakupionych na stół wigilijny, które zapalimy od światła pokoju. Światełko wniosą tradycyjnie do kościoła harcerze.
2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Niech będzie to prawdziwie czas pojednań i dobroci dla wszystkich ludzi. Zachowajmy wielowiekową tradycję i potrawy mięsne wystawiajmy na stół dopiero po pasterce. Niech też na stole wigilijnym nie będzie alkoholu. W piątek rano nie będzie Mszy św. Ze względu na trwającą pandemię odprawimy dwie pasterki: o godz. 22.00 i 24.00.
3. W sobotę 25 grudnia, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, pierwsza Msza św. o godz. 8.00, potem o 10:00, 11:30, 13:00 i 18.00.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, Msze św. będą odprawione wg porządku niedzielnego. Ofiary z tego dnia przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5. Ze względu na troskę o zdrowie kapłanów i naszych rodzin, tradycyjnej kolędy w tym roku w naszej parafii nie będzie. Rodzinom udzielamy przy ołtarzu błogosławieństwa kolędowego. Zapraszamy rodziny z dziećmi do błogosławieństwa i przedstawicieli rodzin oraz osoby samotne. Błogosławieństwa kolędowego udzielamy po każdej Mszy świętej. Wystarczy po Mszy św. podejść przed stopnie ołtarza i oczekiwać na kapłana. Ofiarę kolędową i na kościół składajmy do skarbony. Wszystkie ofiary na kościół przeznaczone będą na zadaszenie plebanii na zimę. Prace będą przebiegać już od jutra i mają być zakończone do końca grudnia. Przewidywany koszt to ok. 130.000 zł. Proszę zatem o trochę większe ofiary.
6. W poniedziałek, Komisja z przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, bez uwag i zastrzeżeń, odebrała prace związane z wymianą instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej w naszym Kościele. Za profesjonalne wykonanie tych prac, z zachowaniem największej troski o zabytek, w tym demontaż starej instalacji elektrycznej i ułożenie nowych przewodów, demontaż starych włączników natynkowych i montaż nowych, demontaż zniszczonych gniazd i montaż nowych, usunięcie starej centrali i montaż nowej rozdzielni i osprzętu, przywrócenie oświetlenia na strychach kościoła, zaprawienie bruzd i wykonanie pomiarów. składam serdeczne podziękowanie Panu Grzegorzowi Niewczas oraz synom: Piotrowi i Karolowi, wszystkim radnym naszego miasta i Panu Burmistrzowi za pomoc finansową, Panu Wojciechowi Kaczmarskiemu za zakrycie bruzd na ścianach zaprawą renowacyjną, Panu Piotrowi Zakrzewskiemu i wszystkim parafianom za sprzątanie w kościele. Zadanie zostało zakończone i rozliczone. Parafia nie posiada żadnego zadłużenia. Teraz skupimy się na odbudowie plebanii.
7. Dwie rodziny z naszej parafii ufundowały 30 nowych kinkietów do naszego kościoła. Zostały wykonane na zamówienie, aby zachować ten sam wygląd. Nowe spełniają wymogi związane z instalacją elektryczną. Zostaną zamontowane wkrótce. Bóg zapłać za ten podarunek świąteczny dla naszej kolegiaty.
8. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nasz tygodnik parafialny, do nabycia przy wyjściu z kościoła.
9. Dużo łask Bożych na te już ostatnie chwile oczekiwania na Święta, pokoju i zdrowia, życzymy wszystkim parafianom i gościom.
Dodano 18 Dec 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl