× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.12.2021
1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom, którzy jak co roku, pięknie przygotowali świątynię na Święta Bożego Narodzenia. Choinki ofiarowali Państwo Górscy z Trępnów i mieszkańcy Dębiny. Natomiast przywiezienie i ustawienie choinek w kościele, cała dekorację ze światełkami, bombkami i żłóbkiem, wykonali w tym roku w większości mężczyźni. Byli to Panowie: Andrzej Konieczka, który najwięcej czasu na to poświęcił, Roman Franczak, Rudolf Tuszyński, Sylwester Łabaj, Marcin Ostrowski, Marcin Kwiatkowski, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Bień i Pan Dyrektor Mateusz Werner, który zorganizował całą załogę, dalej Panowie: Wojciech Ostrowski, Rafael Głodnicki, Krzysztof Osijewski, Bartłomiej Ossowski, oraz Panie z Caritasu: Felicja Juś, Ewa Kazik, Halina Poloska, Iwona Kwiatkowska, Iwona Knopik, Anna Klimza i Ewa Wyciszkiewicz. Podziękowanie dla Pana Burmistrza Jerzego Szałacha, dla Pana Jacka Kwiatkowskiego za opiekę nad figurkami od żłóbka i renowację Świętej Rodziny, a także dla Pana Wojciecha Kaczmarskiego za pomoc w transporcie i ustawieniu figurek w żłóbku.
2. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którego cesarz Domicjan usiłował w Rzymie otruć winem. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Dlatego we wspomnienie św. Jana święci się w kościołach wino, które wierni spożywają wypraszając wstawiennictwa tak umiłowanego ucznia Chrystusa.
3. W piątek ostatni dzień tego roku. O godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Panu Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze niewierności i prosić o błogosławieństwo w nowym roku. Odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga wysławiamy”.
4. W sobotę Nowy Rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
5. Prosimy, aby wszystkie dzieci, które zbierały obrazki na roratach, składały podpisane plansze, w żłóbku na sianku, jako dar dla Dzieciątka. W niedzielę 9 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.
6. Do przyjęcia błogosławieństwa kolędowego w najbliższym czasie, zapraszamy szczególnie parafian z Dębiny wieś, Dębiny SHR, Chlebówki, Trępnów, Tralewa, Lasek oraz z ul. Słowackiego i tych parafian, którym najbliższe terminy odpowiadają. Jak widzimy, bardzo szybko powstaje dach na plebanii. Jeżeli prace mają postępować w takim tempie, wszystkie ofiary kolędowe, musimy przeznaczyć na ten cel.
7. Gość Niedzielny i nasz tygodnik parafialny, do nabycia przy wyjściu z kościoła.
8. Na czas trwającego Okresu Bożego Narodzenia, wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia, wielu łask od Bożej Dzieciny, radości i pokoju.
Dodano 24 Dec 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl