× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 8 IX 2023
1. W środę przedostatnie nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00, potem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, różaniec kazanie przy grocie i na zakończenie Apel Jasnogórski.
2. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej. W sobotę odpust i dożynki w Myszewie o godz. 13.00.
3. Odpust parafialny ku czci św. Mateusza Apostoła, odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 11.00. Do zamiatania liści wokół kościoła jeszcze raz proszę parafian w dowolnym czasie, aby było czysto na procesję odpustową z Najświętszym Sakramentem. Ostatnio, na procesję z obrazem Pani Jasnogórskiej, zamiatał tylko w samotności Pan Mirosław Ostrowski.
4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnego tygodnia, wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
5. Spotkanie z młodzieżą do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00
6. Aspiranci do I Komunii św., czyli uczniowie klas drugich, otrzymają za tydzień o 11.30, książeczki udziału w życiu liturgicznym Kościoła. Aspiranci, którzy oddadzą wypełnione książeczki pod koniec roku szkolnego, będą zwolnieni z egzaminów z odpowiedzi do Mszy św. przyszłym roku.
7. Kurs dla kandydatów na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. odbędzie się 4 listopada. Z naszej parafii godności tej dostąpi Pan Krzysztof Kucharczyk.
8. Kieruję serdeczne podziękowanie dla pana Kacpra Wojciechowskiego, który mimo ogromu pracy w swojej kancelarii, redaguje naszą gazetkę parafialną.
9. We wtorek i w środę kontrola kościoła ze strony Państwowej Straży Pożarnej w Malborku dotycząca przestrzegania przepisów pożarowych. W programie kontrola gaśnic, instalacji elektrycznej, instalacji odgromowej, instrukcji przeciwpożarowej, oznaczeń ewakuacyjnych, głównych wyłączników prądu w kościele oraz posiadania hydrantu w kościele lub czujników dymu, czego jedynie jeszcze nie mamy. Resztę mamy na poziomie wzorowym dzięki ostatnim inwestycjom, jakie wykonaliśmy.
10. Ponieważ przechodzimy do kolejnego, ważnego etapu remontu plebanii, a będą to pomieszczenia, gdzie są salki parafialne, proszę o składanie we wrześniu i październiku, ofiar na ten cel. Dotychczasowe środki są wyczerpane. Byłoby dobrze wykonać te prace do końca tego roku, aby były możliwe spotkania różnych grup w plebanii. Do tej pory korzystamy z gościnności Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki, za co bardzo dziękujemy.
11. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom dziękujemy za wszelką dotychczasową życzliwość i pomoc. Życzymy dużo łask Bożych i opieki Pani Jasnogórskiej.
Dodano 15 Sep 2023 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl