× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Dziś nabożeństwo majowe sprawowane będzie o godz. 16:00 w Trępnowach, za tydzień o godz. 16:00 w Tralewie i Laskach, 20 maja o godz. 16:00 w Chlebówce, natomiast 27 maja o godz. 16:00 w Mirowie i Kąciku.
2. We wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i pomyślności! O godz. 18.00, będzie odprawiona Msza św. w 73 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Będziemy modlić się za poległych, pomordowanych i zaginionych w czasie tej strasznej wojny oraz za zmarłych kombatantów, szczególnie z naszego Koła w Nowym Stawie. Potem, z pocztami sztandarowymi na czele, przejdziemy do miejsca pamięci, gdzie pomodlimy się i złożymy kwiaty i oddamy hołd wszystkim, którym jest on należny.
3. W środę o godz. 16.00, doroczna Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu w Dębinie.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsze nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 18.00 i na procesję ze świecami. Kazanie przy grocie.
5. Ks. Biskup Józef Wysocki zaprasza do Stagniewa Duszpasterzy i Wiernych całej diecezji, na uroczystość patronalną, w niedzielę dnia 13 maja 2018 roku do Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu-Stagniewie. W programie uroczystości:
Godz. 10.00 - Msza św., po której odbędzie się procesja z figurą M.B. Fatimskiej. Po procesji nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00.
Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory z uroczystym błogosławieństwem.
Po liturgii eucharystycznej poczęstunek na zasadzie pikniku w plenerze i przy ognisku – podobnie jak w ubiegłych latach.
Uroczystość w tym roku będzie miała charakter dziękczynny i patriotyczny ze względu na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości
6. Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbywają się w soboty o godz. 12.00.
7. Zapowiedzi: Benka Mateusz i Gruntowska Marta – zap. II; Pawęska Damian i Skierska Agata – zap. II
8. Gazetka i Gość Niedzielny, do nabycia przy wyjściu z kościoła.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej.
Dodano 08 May 2018 przez Redaktor
1.Składam serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu całej świątyni na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Bóg zapłać naszym strażakom za pełnioną straż przy grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej i wszystkim parafianom, którzy nieśli baldachim i sprzęt procesyjny oraz orkiestrze dętej.
2.Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odczytany zostanie list Rektora KUL-u, a ofiary zebrane w kościele będą przeznaczone na tę uczelnię.
3.W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odśpiewamy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo w tzw. Godzinie Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas, proszę o zebranie ofiar do puszek na cele charytatywne naszej diecezji.
4.W tym tygodniu I środa – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, I czwartek – modlitwy o powołania i za nasze Seminarium Duchowne, I piątek – Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej. Chorych odwiedzimy teraz w maju, z racji przyjętej już przez nich Komunii św. wielkanocnej w czasie rekolekcji. I sobota- Spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16:00. i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30.
5.Dzień Świętości Życia, przesunięty jest na 9 kwietnia.
6.Bierzmowanie w naszej parafii 15 maja o godz. 18.00. Sakramentu udzieli naszej młodzieży Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski.
7.Na piątek6-go kwietnia , na godz. 19.00, zwołuję walne zgromadzenie Parafialnego Zespołu Caritas, na którym zgodnie ze statutem PZC i zaleceniem Dyrektora Caritas Diecezji Elbląskiej, odbędą się wybory do Zarządu. Obecność wszystkich członków niech będzie obowiązkowa.
8.W sobotę, 7-go kwietnia, o godz. 13.00, spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w dniu 27 maja.
9.Za ofiary na kwiaty dziękuję parafianom z:
ul. Wiejskiej –238 zł – zbierała i przekazała Pani Teresa Pałka
Tralewa – 280 zł – zbierała i przekazała Pani Natalia Damrath
10.Zapowiedzi: Surowiec Maciej i Giłka Gabriela – zapowiedź II
Kordylasiński Tomasz i Krupińska Anna – zapowiedź II
11.We wtorek po świętach, kancelaria parafialne będzie nieczynna.
12.Gazetka parafialna i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła.
13.Wszystkim parafianom i miłym gościom, razem z ks. Jerzym i ks. Pawłem oraz z naszymi klerykami Markiem i Piotrem i z całą służbą ołtarza, składamy parafianom i gościom, najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech Radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
Dodano 02 Apr 2018 przez Redaktor
1.Niedzielą Palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Czas szczególnego przeżywania Męki Pana Jezusa i Pamiątki Dnia Jego śmierci oraz Zmartwychwstania. W tym czasie, trwajmy gorliwie na modlitwie w świątyni, zwłaszcza we wszystkie dni Triduum Paschalnego, które jest centrum liturgii całego roku. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15.00.
2.W Wielką Środę Msza św. o godz. 18.00.Po Mszy św., tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Przybądźmy więc bardzo licznie na tę modlitwę. Pójdziemy na Plac Kościuszki, potem ul. Jana Pawła II, ul. Kopernika, a ostatnia stacja będzie przy grocie. Inscenizację do poszczególnych stacji przedstawią dzieci pod kierunkiem Pana katechety Tomasza Witkowskiego, natomiast rozważania poprowadzą parafianie.
3.W Wielki Czwartek o 9.00 wszyscy ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z kapłanami udadzą się autokarem do Elbląga na Mszę św. Krzyżma. Powrót o godz. 14.00.
O godz. 18.00 Msza św. w naszej parafii. Ponieważ jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, przybądźmy wszyscy do kościoła. W czasie tej Mszy św. trzynastu kandydatów: Groszkowski Wiktor, Kamiński Julian, Kasiuk Gabriel, Pałka Marcin, Łydziński Oliwier, Wrzesiński Kamil, Bielecki Daniel, Wysocki Kacper, Wrzesiński Wiktor, Gońciarz Ksawier, Sekuła Aleksander, Serwin Jan i Łabaj Michał, zostaną przyjęci do grona ministrantów, natomiast Grzmil Franciszek, Łapiński Paweł, Łapiński Michał i Miłosz Lipa, otrzymają z rąk biskupa Krzyże lektorskie. Po Mszy św. Gorzkie Żale – część I- i adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. Spowiedź św. od godz. 20.00 do 22.00.
4.W Wielki Piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 09.00 Gorzkie Żale część II, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o godz. 12.00, o godz. 15.00, śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Ponieważ jest to dzień śmierci naszego Pana, przybądźmy wszyscy, aby ucałować z szacunkiem Krzyż święty. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. O godz. 19.30 – 9 dniową nowennę, rozpoczną Czciciele Bożego Miłosierdzia. Nowenna ta będzie odprawiana aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 21.00 adoracja z udziałem wszystkich parafian aż do godziny 24.00. O godz. 23.45, na zakończenie adoracji – gorzkie Żale – część III. Od godz. 20.00 do 24.00, będzie jeszcze okazja do odprawienia spowiedzi wielkanocnej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
5.W Wielką Sobotę adoracja przy grobie Pańskim już od 8.00 rano. Święcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Święcenie pokarmów na wioskach:
10.00 – Dębina, 10.15 – Chlebówka, 10.45 – Mirowo, 11.00 – Tralewo, 11.30 – Kącik, 11.45 – Trępnowy. W AGAPE o 12.15.
W czasie święcenia pokarmów, będziemy zbierać ofiary na renowację z naszej kolegiaty.
6.Centralne uroczystości Wielkiej Soboty czyli Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Przynieśmy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrztu świętego. Adoracja do godz. 22.00. Spowiedź od godz. 20.00 do 22.00.
7.W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę i we wtorek po świętach, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8.W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Pamiętajmy, że procesja wyrusza przed Mszą świętą. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00.
9.W poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Odczytany zostanie list rektora KUL-u, a ofiary przeznaczone będą na tę uczelnię.
10.Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
- z Chlebówki – 230 zł – przekazała Pani Irena Loryś
- z Kącika – 170 zł – przekazała Pani Anna Sitowska
- z Mirowa 110 zł - zbierała Pani Hanka
Bóg zapłać też za ofiary indywidualne
11.W Wielką Sobotę o godz. 13.00, parafialny Zespół Caritas, będzie wydawał paczki świąteczne oraz ciasto, którym z potrzebującymi pragną podzielić się Państwo Jendruszewscy, właściciele cukierni „Jędruś”. Za ten dar serca, składamy serdeczne Bóg zapłać.
12.Panu Burmistrzowi, Jerzemu Szałachowi, dziękuję za ufundowanie nagród za największe i najpiękniejsze palmy oraz za cukierki dla dzieci. Panu Wojciechowi Ostrowskiemu i Panu Krzysztofowi Pruchniewskiemu, podziękowanie za przywiezienie osiołka na dzisiejszą procesję. Panu Dyrektorowi Tomaszowi Bojarczuk, dziękuję za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na dzisiejszą uroczystość.Pani Małgosi Ostrowskiej i Pani Ani Wolak,za przygotowanie strojów na dzisiejszą procesję.
13.Zapowiedzi: Surowiec Maciej i Giłka Gabriela – zapowiedź I
Kordylasiński Tomasz i Krupińska Anna – zapowiedź I
14.W przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny, Gazetka Parafialna i kartki świąteczne z naszym kościołem.
15.Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 25 Mar 2018 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 81 ... 83 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl