× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. We wtorek Dzień Modlitw o pokój na świecie i Dzień Pamięci ofiar II wojny światowej. Msza św. w naszej kolegiacie w tych intencjach o godz. 18.00.
2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym, o godz. 8.00, Msza św. dla uczniów wszystkich szkół, na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów i o ustanie pandemii koronawirusa.
3. Wszystkich uczniów zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 11.30. Dzieci śpiewające w scholce proszę o zaangażowanie. Za tydzień o 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, uczniom klas pierwszych.
4. W tym tygodniu przypada: - I środa miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. I czwartek miesiąca – wieczorem modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o powołania i za nasze Seminarium Duchowne. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w kościele rano i wieczorem. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej. I sobota miesiąca – o 16.00 spotkanie rodziny różańcowej, o 17.30 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i zmianą tajemnic różańcowych.
5. Swoje spotkania rozpoczną też Grupy Biblijne i Grupa Przemiana. Bardzo proszę o zachowanie wymogów sanitarnych. W salce będą wystawione środki do dezynfekcji rąk. Proszę z nich korzystać.
6. Prosimy też o mobilizację dla ministrantów i lektorów. Dni służby przy ołtarzu proszę uzgadniać z ks. Maciejem. Zbiórek ministranckich na razie nie będzie. Ale służba przy ołtarzu, niech będzie odnowiona. Prosimy o wsparcie ze strony rodziców.
7. Uroczystości I Komunii św. odbędą się w 2021 roku – 23 maja – grupa dzieci, które zgodnie z decyzja rodziców, wciąż jeszcze oczekują na tę uroczystość , natomiast 30 maja, nowa grupa dzieci klas trzecich, które w terminie wcześniej zapowiedzianym, przyjmą Komunię świętą. Dzieci tej grupy, otrzymają w szkole deklaracje zgłoszenia do przyjęcia Komunii świętej. Nabożeństwo zgłoszenia dzieci do I Komunii św., odbędzie się w niedzielę 13 września o godz. 11.30. Wszystkie dzieci, oczekujące na przyjęcie I Komunii św., uczestniczą we Mszy św. w niedzielę o godz. 11.30. Pamiętajmy o tym, że w maseczkach przebywamy wewnątrz kościoła.
8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie z młodzieżą, która miała być bierzmowana w czerwcu. Na tym spotkaniu sporządzona zostanie nowa lista tych, którzy ten sakrament chcą przyjąć w październiku tego roku. Co do innych grup, ogłoszenie będzie za tydzień.
9. Przy wyjściu z kościoła, nasza gazetka parafialna i Gość Niedzielny. Zamówiliśmy więcej egzemplarzy. Dziś artykuły o tym, co czeka Białoruś, o tym, że zaczyna brakować katechetów, że w całej Irlandii, która jeszcze nie tak dawno wysyłała misjonarzy na cały świat, został w tym roku, wyświęcony tylko jeden kapłan, o Matce Teresie z Kalkuty, o ks. Jerzy Popiełuszce, o policjancie z Mińska Mazowieckiego, który będąc na urlopie nad morzem w Sztutowie, uratował tonącą 12 letnią dziewczynkę, a sam utonął, zostawiając żonę i 15 miesięczne dziecko, o złodzieju, który okradł kościół w Iławie i został ujęty dzięki kamerom, a przede wszystkim o naszej św. Marii Magdalenie, której sprawa renowacji i prawie jej cudownego powrotu do całej Grupy Ukrzyżowania, poruszyła całą Polskę. Jest też Mały Gość Niedzielny z wieloma artykułami, z nalepkami na zeszyty oraz z obfitą dawką humoru.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: - Topór Kamil i Papka Katarzyna – zap. II; Babciak Mateusz i Marciniak Patrycja – zap. I.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego tygodnia, bogatego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
Dodano 02 Sep 2020 przez Redaktor
1. W tym tygodniu przypada:
- we wtorek – święto Jana Marii Vianeya
- w czwartek - święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 18.00 Msza św.
z kazaniem
- w sobotę - wspomnienie św. Dominika Prezbitera
2. W tym tygodniu przypada:
- I środa miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu do Godz. 20.00
- I czwartek miesiąca – wieczorem modlitwy przed Najświętszym
Sakramentem o powołania i za nasze Seminarium Duchowne
- I piątek miesiąca –Spowiedź w kościele rano i wieczorem. Nabożeństwo
do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
3. Zachęcamy także do trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu.
4. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie, rano i wieczorem przed każdą Mszą świętą.
5. Gość Niedzielny i nasza gazetka parafialna do nabycia w przedsionku kościoła. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuły: o gotyckich katedrach Francji, o siostrach zakonnych które walczyły w Powstaniu Warszawskim, a także o dobroczynnym działaniu czekolady na serce. Zachęcamy do lektury! Gość Niedzielny Kosztuje 6 zł, gazetka 1 zł.
6. Niech Dobry Bóg i Pani Jasnogórska mają w opiece wszystkich parafian i naszych gości.
Dodano 02 Sep 2020 przez Redaktor
1. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 17.30 różaniec w kościele ze zmianą tajemnic różańcowych.
2. W związku z apelem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, zachęcamy do trzeźwości a nawet abstynencji od napojów alkoholowych w nadchodzącym miesiącu sierpniu.
3. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
- Bogalecki Szymon i Wróblewska Natalia – zap. II
- Baranowski Mateusz i Wycichowska Anna – zap. II
4. Pamiętajmy o przedłużaniu opieki nad grobem po upływie 20 lat od pochówku.
5. Gazetka parafialna do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś między innymi o babci Pana Jezusa, czyli o św. Annie. A imię to nosi bardzo dużo osób. Ania, kojarzy się zawsze z dobrocią, ciepłem i wdziękiem.
6. SPRAWA KANDYDATA NA MATKĘ CZY OJCA CHRZESTNEGO. Coraz częściej, w tej sprawie, zgłaszają się do nas osoby, które żyją w konkubinatach, na kontraktach cywilnych, nie mające bierzmowania, nie mające jeszcze 16 lat, nie przystępujące do Komunii św. nawet jeden raz w roku, i nie uczestniczące we Mszy św. niedzielnej czy świątecznej, czyli mówiąc jasno, nie chodzą do kościoła. Takie osoby nie mogą dostąpić godności rodzica chrzestnego, gdyż nie spełniają warunków, jakich wymaga w tej sprawie Prawo Kościelne, spisane w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Nie oznacza to, że te osoby są złymi ludźmi. Nie spełniają jednak warunków, wymaganych dla rodziców chrzestnych. Te osoby, w razie poproszenia ich przez rodziców dziecka na chrzestnych, powinny już tym rodzicom powiedzieć tak: ”Nie mogę być chrzestną czy chrzestnym waszego dziecka, ponieważ żyję niezgodnie z zasadami Kościoła Rzymskokatolickiego”. A nie przychodzić do kancelarii parafialnej, aby proboszcza parafii uczynić tym niedobrym, który nie wyraził na to zgody. Nie może żaden proboszcz napisać takiej osobie, że spełnia wszystkie powyższe warunki, skoro ich nie spełnia. Nikt nie może nikomu nakazać, jak ma żyć. To są wybory każdego z nas. Ale trzeba mieć też świadomość konsekwencji, które także mają miejsce w Kościele. Jednym zdaniem: Osoba, która nie spełnia warunków, aby być rodzicem chrzestnym, nie może nim być.
7. Ponieważ pandemia nie ustaje i w niektórych krajach powracają obostrzenia, zachowujmy nadal dyscyplinę dotyczącą zakrywania ust i nosa w kościołach. W naszej parafii wygląda to wzorowo i za tę odpowiedzialność za bliźnich i za siebie, serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy świętych i nabożeństw w naszym kościele. W ten sposób chronieni są także kapłani. Bóg zapłać za troskę o nas.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnych dni, zasłużonego wypoczynku, nadziei na ustanie pandemii i wszelkich łask Bożych.
Dodano 02 Sep 2020 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 ... 99 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl