× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Każdy katolik, powinien jak najowocniej przeżyć czas Wielkiego Postu. Służą temu, między innymi, nabożeństwa pokutne oraz rozważanie Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.15.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w piątą niedzielę Wielkiego Postu. W związku z narastaniem pandemii, przeżyjmy je w ramach możliwych na dzisiejsze czasy. Nauki rekolekcyjne wygłosiks. Maciej w ramach kontynuacji cyklu nauk rekolekcyjnych.
2. Książeczki do nabożeństwa, dzieci z klas IV i III otrzymają dziś przy grocie Matki Bożej. Żeby nie przekraczać limitu obowiązującego w naszym kościele, po tym nabożeństwie, dzieci pójdą do domu. Z powodu zaostrzeń sanitarnych dla województwa pomorskiego, dalsze spotkania związane z przygotowaniem do Uroczystości I Komunii św. są odwołane aż do czasu, kiedy będzie to możliwe. Kolejne ogłoszenie na ten temat będzie po Wielkanocy.
3. Przygotowanie młodzieży do bierzmowania będzie wznowione po Wielkanocy. Do bierzmowania zgłosiło się 51 osób.
4. Kolejna smutna wiadomość dla nas w tym tygodniu, gdyż Urząd Marszałkowski, również nie przyznał nam dotacji na instalacje, z powodu braku środków.
5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarzy.
6. Informuję, że maksymalna liczna wiernych w naszym kościele wynosi 132 osoby. Mamy powierzchni użytkowej 1980 m2. Wynika to ze szczegółowych pomiarów dokonanych przez odpowiednie organy, dbające o bezpieczeństwo wiernych w naszej świątyni.
7. Jutro Międzynarodowy Dzień Modlitw w intencji Kobiet. Ktoś pięknie powiedział:” Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów!” Zatem wszystkim Paniom już dziś, życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i zdrowia.
8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z okazji 76 rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu, o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców i życie wieczne dla zmarłych.
9. Pamiętajmy, że na cmentarzach nie wolno stawiać ławeczek na przejściach między grobami. Utrudnia to komunikację w czasie pogrzebów i przeszkadza w przechodzeniu między grobami, które musi być swobodne. Czytajmy Regulamin na cmentarzu, gdzie w punkcie 13 jest zapisane:” Nie zezwala się na samowolne montowanie ławek i układanie chodników wokół grobów bez zgody Zarządcy”.
10. Gazetka Parafialna i skarbonki do Jałmużny Postnej do nabycia przy wyjściu z kościoła. Gość Niedzielny w dwóch wydaniach. Wydanie Na rok św. Józefa w cenie 9 zł. Wydanie zwykłe w cenie 6 zł. A w nim: komentarze do dzisiejszego Słowa Bożego, zachęta do modlitwy za papieża Franciszka w dniu dzisiejszym właśnie, o wyburzaniu kościołów we Francji (w planie 5 tysięcy zabytkowych kościołów do zburzenia), o podpalonym kościele św. Krzyża w Lublinie, po co odprawiane są w kościołach nowenny, o oszustach, którzy od starszych osób, i nie tylko, , wyłudzają pieniądze metodą „na wnuczka”, na „na policjanta” i na „amerykańskiego żołnierza”, o trzeciej fali pandemii, jakie oleje są najlepsze dla zdrowia i inne.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 06 Mar 2021 przez Redaktor
1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15.
2. W tym tygodniu I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, w czwartek nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem z modlitwami o powołania i za nasze Seminarium Duchowne, w piątek chorych nie odwiedzimy z racji pandemii, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszo piątkowe. Spowiedź rano i wieczorem przed każdą Mszą świętą. W sobotę o 17.30 różaniec ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie z młodzieżą, która przystąpi do bierzmowania w niedzielę, 2 maja o godz. 13.00.
4. W przyszłą niedzielę, dzieci, które dziś oddadzą dzienniczki do sprawdzenia, otrzymają książeczki do nabożeństwa. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11.30.
5. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nie przyznało nam dotacji na instalację elektryczną i zabezpieczenia przeciwpożarowe. Żeby otrzymać dotację, trzeba uzyskać najmniej 70 punktów. Nasz wniosek otrzymał 67,67 punktów, czyli zabrakło zaledwie 2,33. Natychmiast złożyłem odwołanie. Może Szanowna Komisja z odwołania przyzna jakieś środki na tak ważne dla nas zadanie.
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia gazetka parafialna, Gość Niedzielny i skarbonki na jałmużnę postną. W Gościu Niedzielnym komentarze do dzisiejszego Słowa Bożego, o sytuacji w Syrii, jakiej muzyki słuchać w Wielkim Poście, o małżeństwach, które nie mogą mieć dzieci i marzą o tym, aby choć jedno maleństwo przytulić , podczas gdy świat nazywa dziś płodność „piekłem kobiet”, jaka praca jest modlitwą, a jaka nie, skąd się wzięło morsowanie i co to jest morsowanie górskie i czy jest zdrowe, o dopalaczach, po których niestety coraz więcej młodych ludzi umiera, o Panu Adamie Durazińskim, który ma 92 lata, jest krawcem od 78 lat i szyje z powodzeniem najpiękniejsze sukienki, żakiety i inne ubrania, dlaczego warto mieć internetowy dostęp do konta bankowego, dlaczego powraca trzcina jako materiał pokrycia dachów i inne. Gość Niedzielny kosztuje 6 złotych.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 27 Feb 2021 przez Redaktor
1. Przeżywamy Wielki Post. Niech udział w nabożeństwach pokutnych, będzie znakiem naszej pokory i skruchy wobec Boga, za popełnione przez nas grzechy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa, odprawiana będzie przez cały Wielki Post, w każdy piątek, o godz. 17.15. Gorzkie Żale w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.00. Przypominamy, że za pobożny udział w tym nabożeństwie, można uzyskać raz w tygodniu, odpust zupełny.
2. Pierwsza Komunia Święta ma odbyć się 23 maja i 30 maja. Dzieci oczekujących z tamtego roku jest 39. Dzieci z tego roku jest 48. Mamy limit na 70 osób w kościele. Gdyby byli tylko rodzice z dziećmi, to w grupie pierwszej byłoby 117 osób, a w grupie drugiej – 144 osoby. I w jednym i w drugim przypadku, przekraczamy wyznaczone limity. Zatem sprawa w dalszym ciągu jest dość niepewna i wymaga przemyślanej organizacji. Najprawdopodobniej, dzieci trzeba będzie podzielić na grupy. Póki co, rozpoczynamy przygotowanie dzieci do tych uroczystości. W pierwszej kolejności, będą przyjęte te dzieci, które chodzą do kościoła i uczestniczą we Mszy św. Prowadzą też dzienniczki udziału w życiu liturgicznym kościoła. Nadmieniam, że dzieci już chodzą do szkoły i pojawiają się już od paru tygodni w innych miejscach. I nic złego im z tego powodu się jeszcze nie stało. Dlatego brak ich w kościele, należy potraktować jako zwykłe zaniedbanie. Bardzo proszę, aby wszyscy kandydaci do I Komunii św., oddali za tydzień, w niedzielę, swoje dzienniczki do sprawdzenia. Na tej podstawie, zostanie ustalone, które dzieci zostaną przyjęte do I Komunii św. w pierwszej kolejności i o której godzinie. Być może, trzeba będzie ustalić terminy dodatkowe. A niektóre, z powodu znacznych zaniedbań, przenieść na przyszły rok, albo na jeszcze inne lata.
3. Młodzież do bierzmowania, które odbędzie się w dniu 2 maja o godz. 13.00, uczestniczy obowiązkowo w przyszłą niedzielą we Mszy św. o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne i ustalenie ostatecznej listy kandydatów do bierzmowania. Musimy wiedzieć, ile będzie osób, czy mieści się w ramach limitu i czy nie trzeba będzie tworzyć drugiej grupy. Osoby, które nie zgłoszą się w za tydzień, będą mogły ubiegać się o bierzmowanie w przyszłym roku. Trzeba powiedzieć jasno, że lista zamknięta, nie będzie mogła ulegać modyfikacji. Jest to warunkowane pandemią koronawirusa.
4. W roku ubiegłym z powodu narastającej pandemii, nie było grobu Pańskiego. W tym roku już wracamy powoli do normalności. Będzie Ciemnica i Grób Pana Jezusa. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarzy, składajmy w kancelarii lub w zakrystii lub na tacę. W czasie pandemii najlepiej wpłacić ofiarę na konto: Parafia św. Mateusza Apostoła Nowy Staw, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010 lub 03 1160 2202 0000 0000 3063 9752. Tytuł wpłaty: na kwiaty.
5. W dniu 2 maja, odbędzie się wizytacja naszej parafii. Co 5 lat ks. Biskup przeprowadza taką wizytację w każdej parafii. Ks. Biskup Jacek Jezierski odprawi Mszę św. o godz. 13.00, w czasie której udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Gościa Niedzielnego. Jest także nasza gazetka parafialna. W Gościu Niedzielnym dzisiaj znowu komentarze do Słowa Bożego, bardzo ciekawe artykuły: o Radiu Watykańskim, które obchodzi 90 lat swojej działalności, o ks. Blachnickim, o tym, co to jest post z zegarkiem w ręku, na czym tak naprawdę ma polegać post, o planecie Mars – co o niej wiemy, o sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, co stosować, gdy bolą stawy, przepis na zupę z marchwi i inne. Jest także Mały Gość Niedzielny.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 20 Feb 2021 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl