× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i do modlitwy w intencji spowiedników i rekolekcjonistów. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15.
2. W środę 11 marca o godz. 18.00, Msza św. z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu. Po Mszy św. przemarsz pod pomniki oraz złożenie kwiatów w miejscu pamięci.
3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątą niedzielę wielkopostną czyli 29 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Andrzej Klukowski, proboszcz parafii p.w. św. Floriana w Elblągu.
4. Druga seria nauk przedmałżeńskich dziś w Lichnowach o godz. 15.00.
5. Zapowiedzi: Madrak Andrzej i Sawirska Małgorzata – zapowiedź II; Ostrowski Przemysław i Kałuzińska Marta – zap. I; Błaszczak Michał i Ptak Aleksandra – zap. I
6. Składajmy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
7. Trwają prace na cmentarzu. Bardzo proszę o wyrozumiałość i współpracę, ponieważ wiąże się to z koniecznością podjęcia prac porządkowych przy grobach swoich bliskich.
8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia gazetka parafialna, "Gość Niedzielny" i skarbonki na jałmużnę postną „Dar juniora dla seniora”. Na skarbonce znajdziemy słowa Papieża Franciszka: ”Nie zapominajcie o ludziach starszych. Są źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny”.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 07 Mar 2020 przez Redaktor
1. Przeżywamy Wielki Post. Niech udział w nabożeństwach pokutnych, będzie znakiem naszej pokory i skruchy wobec Boga, za popełnione przez nas grzechy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa, odprawiana będzie przez cały Wielki Post w każdy piątek, o godz. 17.15. Postarajmy się zachęcać dzieci i młodzież w tym Nabożeństwie. Jest wielka nadzieja, że również dziś o godz. 15.00, nasza świątynia wypełni się wiernymi, którzy przybędą, aby śpiewać Gorzkie Żale. Przypominamy, że za pobożny udział w tym nabożeństwie, można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny. Spróbujmy na Gorzkie Żale przychodzić całymi rodzinami.
2. W tym tygodniu przypada:
- I środa miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
- I czwartek miesiąca – wieczorem modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o powołania i za nasze Seminarium Duchowne
- I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w kościele rano i wieczorem. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
- w sobotę spotkanie rodziny różańcowej i modlitwy w kościele od godz. 17.15
3. Dzisiaj o godz. 15.00 w Lichnowach, w sali parafialnej pierwsze spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, spotkanie w kościele z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
5. Zachęcamy do przyjęcia skarbonki, do której przez cztery tygodnie należy składać jałmużnę postną, jako pomoc starszym i chorym osobom.
6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarzy, składajmy w kancelarii lub w zakrystii oraz w kościele do skarbony św. Antoniego. Prosimy, aby osoby, które zbierają datki przynosiły ofiary najpóźniej w piątek każdego tygodnia, abyśmy mogli umieścić ogłoszenie o zbiórkach z różnych ulic i wiosek w gazetce parafialnej. W sobotę gazetka jest już gotowa i nie ma już możliwości umieszczenia w niej żadnych informacji.
7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
Świerczyński Sylwester i Banaszek Weronika – zapowiedź II
Madrak Andrzej i Sawirska Małgorzata – zapowiedź I
8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć "Gościa Niedzielnego" i naszą gazetkę parafialną.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 01 Mar 2020 przez Redaktor
1. W tym tygodniu przypada środa popielcowa. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 z udziałem dzieci i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Dlatego tak zaplanujmy ten dzień, aby być w kościele rano lub wieczorem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Wielkim Poście starajmy się zadbać o czystość serca i podjąć walkę ze swoimi największymi słabościami i wadami.
2. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 17.15. Niech licznie przybędą i dzieci, i młodzież i dorośli. Będziemy gromadzić się wszyscy razem, jak jedna rodzina. W czasie Drogi Krzyżowej, ministranci będą tak jak w roku ubiegłym, zbierać jałmużnę postną, którą przeznaczymy na zakup strojów liturgicznych.
3. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawiać w każdą niedzielę o godz. 15.00. W czasie Gorzkich Żali głoszone będą kazania pasyjne. Niech to dodatkowe przyjście do kościoła, będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.
4. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Świerczyński Sylwester i Banaszek Weronika – zapowiedź I
5.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Lichnowach rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla par z naszego dekanatu. Zachęcamy do udziału w tym bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu małżeństwa.
6. W imieniu OSP Nowy Staw, jako ich kapelan, kieruję podziękowanie dla rodziców tej młodzieży, która w tej chwili tworzy młodzieżowa drużynę pożarniczą, Jest to grupa 14 osobowa i prawie wszyscy nie skończyli jeszcze 18 lat. Jednak na ten czas potrzebni są strażacy pełnoletni, którzy mogliby wyruszać do pożarów i innych zdarzeń. Dlatego teraz trwa nabór do ochotniczej straży pożarnej. W każdą sobotę, w godzinach od 12-13.00, do siedziby OSP, mogą zgłaszać się chętni, którzy ukończyli 18 lat, a chcieliby przejść odpowiednie przygotowanie i służyć w Ochotniczej Straży Pożarnej. Mocno zachęcam do takiej służby, aby dalej rozwijać i podtrzymywać to, co stworzyli w tym względzie nasi dziadkowie i ojcowie. A tradycja i historia OSP Nowy Staw jest bardzo piękna i bogata.
7. W przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i nasz Tygodnik Parafialny. Zabierzmy także skarbonkę na jałmużnę postną, na których są wypisane następujące słowa: "Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym” oraz słowa Papieża Franciszka; ”Nie zapominajcie o ludziach starszych. Są oni źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny”.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom, jak zawsze, życzymy wiele zdrowia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
Dodano 23 Feb 2020 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl