× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Jutro przedostatnie nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00, potem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, różaniec, kazanie przy grocie i na zakończenie Apel Jasnogórski.
2. 26 września zgłoszenie dzieci do I Komunii św. przez ich rodziców i złożenie wypełnionych deklaracji o godz. 11.30. Dzieci otrzymają książeczki udziału w życiu liturgicznym kościoła.
3. Odpust parafialny ku czci św. Mateusza Apostoła, odbędzie się w sobotę 18 września o godz. 12.00. W tym dniu będzie jeszcze Msza św. o godz. 6.30, o 18.00 nie będzie.
4. Kolejne podziękowanie za wsparcie po pożarze: wszystkim parafianom za ofiary indywidualne, naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, Ks. Wiesławowi Szabli i jego parafianom z Parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku, Ks. Zbigniewowi Ciapała i jego parafianom z Mikoszewa, Ks. Wojciechowi Zwolickiemu i jego parafianom z parafii św. Rafała Kalinowskiego z Elbląga, Ks. Markowi Chodorowi, Ks. Sławomirowi Głodzikowi i ofiarodawcom indywidualnym spoza parafii.
5. Przy wyjściu z kościoła, nasza gazetka parafialna i Gość Niedzielny. Ofiary za gazetkę i Gościa Niedzielnego składajmy na tacę.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnego tygodnia, wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
Dodano 11 Sep 2021 przez Redaktor
1. W środę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. z kazaniem i poświęceniem nasion i ziarna pod zasiew o godz. 18.00.
2. Za tydzień w niedzielę o 11.30, błogosławieństwo uczniów klas pierwszych i poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych
3. Zgłoszenie dzieci do I Komunii św. przez ich rodziców i złożenie wypełnionych deklaracji, odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 11.30. Dzieci otrzymają książeczki udziału w życiu liturgicznym kościoła. Formularze deklaracji znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Można już je zabierać i wypełnione przygotować na 26 września. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 12 czerwca 2022 roku.
4. Ponieważ pandemia trochę odpuściła, próbujemy organizować normalne duszpasterstwo parafialne, aby nie doprowadzić do zamarcia duszpasterstwa. Dlatego najpierw chór parafialny wznawia swoje spotkania po długiej przerwie. Pierwsza próba odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Jana Pawła II, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora. Pan organista zaprasza chórzystów i kandydatów do chóru.
5. Bardzo serdeczne podziękowanie kieruję w stronę parafian, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę na remont plebanii. Podziękowanie dla Ks. Radomira Sebuni i jego parafian z Lisewa Malborskiego, dla Ks. Marka Sadłochy z parafii bł. Urszuli Ledóchowskiej z Malborka. Tygodniowy deszcz strasznie przeszkadzał w pracach zabezpieczających. Próbujemy na razie uratować część niższą część budynku, w której spalił się dach, a pomieszczenia nie zostały spalone, ale zalane. Ten remont może potrwać jeszcze 2 miesiące. W przygotowaniu jest projekt odbudowy budynku. Na to i wszelkie pozwolenia, potrzeba 3 miesiące.
6. Kancelaria funkcjonuje jak dawniej tylko w innym miejscu, nasza posługa duszpasterska również nie powinna kuleć w najbliższych tygodniach. Pomimo wielu trudności, będziemy, razem z ks. Maciejem służyć wiernym bez żadnego uszczerbku.
7. Przy wyjściu z kościoła, nasza gazetka parafialna i Gość Niedzielny. Jest także dodatek o Prymasie Tysiąclecia i Matce Teresie Czackiej w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii. Należność za gazetkę i Gościa Niedzielnego składajmy na tacę.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnego tygodnia, obfitującego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
Dodano 05 Sep 2021 przez Redaktor
1. W tym tygodniu przypada: - I środa miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu do Godz. 20.00. Jest to także Dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój. Rozpoczyna się także nowy rok szkolny i katechetyczny, dlatego tradycyjnie odbędzie się Msza dla uczniów o godz. 8.00. I czwartek miesiąca – modlitwy o nowe powołania i za nasze Seminarium Duchowne w Elblągu. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. I sobota miesiąca - o 17.30 różaniec ze zmianą tajemnic różańcowych
2. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, za dobre serce i wsparcie w dziele ratowania zniszczonej plebanii. Ofiarodawcom indywidualnym z parafii, Wspólnocie Żywego Różańca naszej parafii. Szczególne podziękowanie składam: Księdzu Karolowi Detmerowi osobiście i dodatkowo jego parafianom z Benowa, Księdzu Marcinowu Rusieckiemu i jego przyjaciołom z Elbląga, Księdzu Markowi Mierzwie i jego parafianom z Jantara, Księdzu Krzysztofowi Sękule i jego pielgrzymom rowerowym, Księdzu Edwardowi Rysztowskiemu i jego parafianom z parafii św. Rodziny w Elblągu, Księdzu Ignacemu Najmowiczowi i jego parafianom z katedry w Kwidzynie, Księdzu Michałowi Mirowskiemu i jego parafianom z Kamieńca, Księdzu Romanowi Cielasowi i jego parafianom z Boręt, Księdzu Maciejowi Nowakowi i jego parafianom z parafii św. Józefa w Malborku, Księdzu Dariuszowi Kuleckiemu i jego parafianom z Kępek, gdzie palił się niedawno kościół, Księdzu Arkadiuszowi Dekańskiemu i jego parafianom z Lubieszewa i Orłowa, gdzie spalił się kościół w ubiegłym roku, Księdzu Mirosławowi Mazurowi i jego parafianom z Lichnów, Księdzu Andrzejowi Wachowi i jego parafianom z Marynów, Księdzu Andrzejowi Kilanowskiemu i jego parafianom z parafii św. Jerzego w Elblągu, Księdzu Piotrowi Chmurze z katedry w Elblągu, księdzu Markowi Witkowskiemu z Dobrego Miasta, Księdzu Krzysztofowi Stasalowi, Fundacji NADZIEJA, Ośrodkowi Hodowli z Gajewa, Związkowi Polaków Młody Las z Gdyni, Przedsiębiorstwu Budowlanemu „Przyszłość” z Malborka, Firmie „ROYAL” z Malborka i innym ofiarodawcom. Podziękowanie dla Pana Pawła Krupińskiego, który wzorowo i odpowiedzialnie, prowadzi prace rozbiórkowe zgodnie z zaleceniami architektów i projektantów, Panu architektowi Jarosławowi Czermakowi za czuwanie nad pracami, Panu Burmistrzowi za wspieranie doświadczeniem i dobrą radą, Panu Markowi Dąbrowskiego i Piotrowi Cieszyńskiemu, Panu Wojciechowi Kaczmarskiemu i Piotrowi Zakrzewskiemu, Panu Kacprowi Wojciechowskiemu i innym dobrym i życzliwym ludziom, dzięki którym pojawiło się w tej sytuacji światełko w tunelu.
3. Kancelaria parafialna znajduje się w „Organistówce” naprzeciw głównych drzwi kościoła i czynna jest w stałych godzinach.
4. Gość Niedzielny i Gazetka parafialna do nabycia w przedsionku kościoła. Należność za gazetkę i Gościa Niedzielnego składajmy na tacę.
5. Wszystkim parafianom i miłym gościom, życzymy dużo łask Bożych i opieki Pani Jasnogórskiej.
Dodano 28 Aug 2021 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl