× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Zachęcamy parafian, aby w miarę możliwości uczestniczyli w Roratach i w ten sposób umacniali swoją wolę. To ćwiczenie duchowe, z pewnością pomoże zwalczać swoje wady i umacniać się w dobrym.
2. We wtorek nie będzie rorat, ponieważ obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, o 12.00 Msza św. z kazaniem w Godzinie Łaski oraz Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
3. Jak zauważyliśmy figura św. Marii Magdaleny jest na swoim miejscu. W ten sposób, wszystkie figury, które mają 350 lat, znowu są razem. Figura św. Marii Magdaleny, czekała na te chwilę 75 lat. Podziękowanie należy się Ojcom Dominikanom z kościoła św. Mikołaja z Gdańska, za odnalezienie tej figury i przekazanie jej naszej parafii, za wszelkie działania w łączności z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, które prowadziły do scalenia Grupy Ukrzyżowania. Naszym zadaniem były starania o wpis figury św. Marii Magdaleny do rejestru zabytków, odrestaurowanie i konserwacja oraz montaż na belce w łuku tęczowym. Zadanie to wykonał profesjonalnie Pan Michał Suchcicki i jego pracownicy z Firmy Sureco. Pomagali Panowie: Pawlak Adrian, który zajął się mocowaniem figur, Podgruszewski Wiesław, Borkowski Leszek, Skierkowski Marek i Dolecki Dariusz. Bardzo dziękujemy za wykonanie tych prac zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi.
4. Kościół na święta już od lat przyozdabiają choinki od naszych rodzin. W tym roku, naszą świątynię przyozdobią choinki ofiarowane przez Państwo Izabelę i Jarosława Grzmil. Żeby rozłożyć spokojnie te prace, choinki ustawimy w kościele już za tydzień. Przyozdobimy świątecznie przed Wigilią Bożego Narodzenia.
5. Od dziś udzielamy błogosławieństwa kolędowego rodzinom naszej parafii. Po każdej Mszy św. zapraszamy przed ołtarz aby przyjąć to błogosławieństwo i książeczkę kolędową.
6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kruszyński Patryk i Skierkowska Natalia – zap. I
7. W przedsionku kościoła jest do nabycia gazetka parafialna i Gość Niedzielny a w nim pogrzebach ludzi zakażonych koronawirusem, artykuł o św. Barbarze i inne. Świece na stół wigilijny do nabycia w zakrystii.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 05 Dec 2020 przez Redaktor
1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu, to czas czuwania i częstego kontaktu z Bogiem w modlitwie. Będziemy uczestniczyć w Roratach. W tym roku pewnie będzie nas mniej. Ale zachowajmy tę piękną tradycję naszej parafii. Codziennie, o godz. 6.00, oprócz niedziel i uroczystości, będziemy gromadzić się w świątyni, aby przygotowywać nasze serca na spotkanie z Panem. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież, parafian i gości, do udziału w tej pięknej, porannej modlitwie. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie wieńca adwentowego, za wykonanie którego dziękujemy Pani Karolinie Niedźwieckiej.Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: „Cud nad cudami” i poświęcone będą Eucharystii. Jutro, dzieci otrzymają plansze do konkursu adwentowego, do których będą zbierać i wklejać obrazki.
2. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, w czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne, w piątek odwiedzin chorych w dalszym ciągu jeszcze nie będzie, w sobotę o godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. Z powodu pandemii, rekolekcji adwentowych nie będzie. W zamian będziemy na roratach głosić kazania przez cały adwent oraz na wszystkich Mszach świętych w czasie, gdy rekolekcje odbywały się.
4. Opłatki można nabyć u Pana organisty w głównym przedsionku kościoła.
5. Odwołane są także wizyty duszpasterskie czyli kolędy. Błogosławieństwo rodzin odbywać się będzie codziennie w kościele już od przyszłej niedzieli aż do 2 lutego. Po zakończeniu Mszy świętej, przedstawiciele rodzin będą podchodzić przed ołtarz, otrzymają błogosławieństwo kapłana i książeczkę kolędową, która niech zastąpi rozmowę kapłana z rodziną. W książeczkach tych jest także modlitwa do odmówienia w rodzinie. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa, modlitwę błogosławieństwa ma odmówić głowa rodziny. Ofiarę kolędową i na kościół, będzie można złożyć do skarbony z napisem „Ofiara kolędowa”. Koperta niech będzie podpisana, abyśmy mogli odnotować w kartotekach parafialnych, kto przyjął tę formę kolędy w tym trudnym czasie pandemii i zapisać w kartotekach ofiarę na kościół. Ofiary te są bardzo potrzebne parafii, gdyż przed nami wymiana instalacji elektrycznej i montaż instalacji przeciwpożarowej.
6. Parafianie pytają, co z pasterką? Żeby wszyscy chętni mogli w niej uczestniczyć, odprawimy trzy pasterki w tym roku: o godz. 21.00, 22.30 i o 24.00.
7. W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, nasz tygodnik parafialny. A w Gościu Niedzielnym o „Kopertach Życia”, (które można otrzymać w zakrystii), kalendarz ze świętymi na rok 2021, ciekawostki o „Trójkącie Bermudzkim , komentarze do Słowa Bożego inne.
8. Świece wigilijne w cenie 6 zł do nabycia tylko w zakrystii.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 28 Nov 2020 przez Redaktor
1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jezus Chrystus króluje w naszych sercach i kieruje całym naszym życiem.
2. Zachęcamy do udziału w wypominkach za zmarłych codziennie o g. 17.30. Wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 9.30.
3. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie wieńca adwentowego.
4. Bóg zapłać za ofiary na wymianę instalacji elektrycznej i montaż instalacji przeciwpożarowej i nagłośnieniowej.
Ofiary można też wpłacać na konto parafialne:
Nr 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010
5. Są świece wigilijne. Nabywajmy wszyscy małe i duże, aby wesprzeć dzieło pomocy dzieciom. Niech w czasie pandemii, świece Caritas zapłoną na stole wigilijnym w każdej rodzinie.
6. Dzisiaj poświęcenie opłatków wigilijnych. Za względu na pandemię, Pan Organista Leszek Grzybowski, będzie rozprowadzał poświęcone dziś opłatki, w przedsionku głównym kościoła, przed i po każdej Mszy świętej, w dni powszednie i w niedziele.
7. Do nabycia Gość Niedzielny i nasza gazetka parafialna. W Gościu Niedzielnym o zuchwałych atakach na policjantów w czasie marszu niepodległości, o sądzie ostatecznym, który czeka każdego z nas, o szczepionce na Covid-19, komentarze do Słowa Bożego i inne. Jest także Mały Gość Niedzielny z płytą z nagraniami współczesnych pieśni mszalnych dla dzieci, artykułami o Mszy świętej oraz jak zawsze dużą dawką humoru.
8. Dużo zdrowia i opieki Bożej życzymy wszystkim parafianom i naszym miłym gościom. Szczęść Boże!
Dodano 21 Nov 2020 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl