× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych przed Najświętszym Sakramentem. Różaniec odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
2. Dziś w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych, potrzebne do statystyk kościelnych.
3. Pamiętajmy o tym, że nasi bliscy zmarli czekają wciąż na modlitwę. Zgłaszajmy więc ich do modlitwy Kościoła w miesiącu listopadzie. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem.
Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.40.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni
Wypełnione kartki wspominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
4. W środę, 18 października o godz. 16.30, w Galerii Żuławskiej, odbędzie się aukcja charytatywna p.n.” Jak Oni śpiewają”. Akcja ma charakter koncertu, w którym znane osobistości oraz przedstawiciele jednostek z terenu gminy Nowy Staw i nie tylko, zaśpiewają przygotowane utwory. Koncert połączony jest z aukcją przedmiotów, ofiarowanych przez wykonawców. Do udziału zaproszeni są przedstawiciele władz, parafii, instytucji, firm oraz stowarzyszeń. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie finansowe dla najbardziej potrzebującego dziecka z terenu gminy Nowy Staw.
5. W piątek przypada 10. rocznica śmierci ks. Prałata Ireneusza Glegocińskiego. O radość życia wiecznego, będziemy się modlić dla niego o godz. 17.30, składając mu w darze modlitwę różańcową.
6. W sobotę 21 października, odpust i bierzmowanie w Lichnowach. Uroczysta Msza św. ku czci św. Urszuli o godz. 16.30.
7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się tydzień misyjny.
8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dawid Kowalewski i Klaudia Chmielowiec – zapowiedź II
9. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik i Gość Niedzielny.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 16 Oct 2017 przez Redaktor
1. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30.
2. Dzisiaj Dzień Papieski obchodzony pod hasłem : ”Idźmy naprzód z nadzieją”.
3. W piątek ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. o godz. 18.00. Potem różaniec w czasie procesji ze świecami, z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Kazanie przy grocie. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
4. W sobotę o godz. 14.00 w kościele, odbędzie się drugie spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 27 maja 2018 roku.
5. VI koncert organowy odbędzie się nie 14 października, ale 28 października po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30. Przesunięcie terminu wynika z przyczyn technicznych. Z powodu dużej wilgotności ostatnich miesięcy, organy wymagają dodatkowego przygotowania. Panu Marcinowi Flizikowskiemu, który jest asystentem parafialnym przy organizacji koncertów organowych w naszej parafii, a zarazem kronikarzem tych koncertów, bardzo dziękuję za pomoc w organizowaniu tych koncertów. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej na koncert, który tym razem odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca różańcowego.
6. Za tydzień we wszystkich kościołach, odbędzie się liczenie wiernych, potrzebne do statystyk kościelnych.
7. W miesiącu listopadzie, chcemy nieść większą duchową pomoc naszym zmarłym. Czynimy to przez ofiarowanie w ich intencji Mszy świętych. oraz przez modlitwę Kościoła podczas wypominek.
Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem. Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.35.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni
Wypełnione kartki wypominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
8. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny oraz Gość Niedzielny.
9. 15 października, czyli zgodnie z planem, zakończone zostaną prace związane z izolacją fundamentów i renowacją ściany wschodniej i zachodniej części kościoła, obejmujące także renowację drzwi głównych kościoła. Koszt tych prac wyniósł 796.520,01 zł. Dotacje na ten cel otrzymaliśmy: z Samorządu Województwa Pomorskiego 196.520,00 zł, z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 250.000,00 zł, z budżetu Gminy Nowy Staw 105.000,00 zł i od Wojewódzkiego Pomorskiego Konserwatora Zabytków 45.000,00 zł. Nasza parafia dołoży do tego zadania bardzo dużo w tym roku, bo aż 200.000,01 zł. W roku 2018, zamierzamy podobne prace wykonać na wieży północnej kościoła. Koszt tych prac może być jeszcze większy. Dlatego będę prosił parafian w przyszłym roku o duże wsparcie, a także inne instytucje, abyśmy mogli podołać tak wielkiej, ale jakże ważnej inwestycji. W związku z tym, już rozpocząłem przygotowywanie wniosków o dotację na te prace.
10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dawid Kowalewski i Klaudia Chmielowiec – zapowiedź I.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych, które chcemy wypraszać sobie przez ręce Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 08 Oct 2017 przez Redaktor
1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Różaniec odmawiamy codziennie w kościele o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
- w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to I środa miesiąca. Różaniec po Mszy św. , połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.
- w czwartek – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej
- w sobotę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
W tym dniu odbędzie się Wielka Modlitwa Polaków, tzw. Różaniec do Granic. Jest to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski, wzdłuż jej granic, modlitwą różańcową. Potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. Każdy z nas może w tej modlitwie wziąć udział. O godz. 14.00, cała Polska zostanie otulona modlitwą różańcową. Będą odmówione 4 części różańca w intencji rodzin, o pokój na świecie, za cierpiących i o umiłowanie modlitwy różańcowej. Wierni z całej Polski, którzy chcą stanąć na granicy Polski, udadzą się na 10.30 do tzw. Kościoła stacyjnego. Dla diecezji elbląskiej takimi kościołami są: Elbląg – katedra, Kadyny, Tolkmicko, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska i Piaski. Możemy sobie wybrać jeden z tych kościołów. Tam będzie o 11.00 Msza św., o 12.00 nabożeństwo eucharystyczne. Następnie wymarsz na teren przygraniczny i różaniec o godz. 14.00. Modlitwę o tej samej godzinie rozpocznie cała Polska. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby konsekrowane, dorośli, młodzież i dzieci. Niech włączą się do tej modlitwy także ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w domach, chorzy w szpitalach a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Dlatego w naszej kolegiacie o godz. 14.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy 4 części różańca. Zapraszamy wszystkich, do tej ogólnopolskiej modlitwy. Niech będzie to odpowiedź na prośby Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w Fatimie i w innych miejscach, która brzmi: ”Odmawiajcie różaniec”. Wszyscy zatem podejmijmy tę duchową walkę o umocnienie wiary i o ratunek dla Polski i całego świata. Niech nie będzie nikogo wśród nas, kto nie wziąłby w tym dniu różańca do ręki. Wszyscy modlitwa różańcowa ratujmy Polskę i świat. Spotkania Rodziny Różańcowej, z racji całodniowych prawie modlitw, wyjątkowo o godz. 16.00, nie będzie i różańca o 17.30 też nie będzie.
3. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne.
4. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Znów będziemy przypominać sobie postać Wielkiego Polaka i Jego nauczanie.
Po każdej Mszy św., w przyszłą niedzielę, zbierane będą ofiary do skarbonek na Fundusz Papieski. Na zakończenie tygodnia papieskiego, w sobotę, 14 października, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30, odbędzie się w naszej kolegiacie VI koncert organowy, na cześć św. Jana Pawła II. Wykona go Pan Arkadiusz Popławski. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej.
6. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem. Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.35.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych
zmarłych z procesją wokół kościoła
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni – od 3 listopada do 2 grudnia. Wypełnione kartki wypominkowe składajmy tylko do skarbony, która będzie ustawiona z przodu kościoła, z napisem WYPOMINKI”.
7. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny i "Gość Niedzielny".
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 01 Oct 2017 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl