× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1.Dziś święto Świętej Rodziny. Jest to także ostatni dzień tego roku. Dlatego o godz. 18.00, Msza św. na zakończenie roku. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Panu Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze niewierności i prosić o błogosławieństwo w nowym roku. Odśpiewamy też hymn: ”Ciebie Boga wysławiamy”.
2.Jutro Nowy Rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
3.Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która zakończy Okres Bożego Narodzenia. Rozpocznie się okres zwykły w ciągu Roku Kościelnego, kolędy będziemy jednak śpiewać aż do 2 lutego i dopiero po Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej zdejmiemy dekoracje bożonarodzeniowe.
4.Bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci, które zebrały komplet obrazków roratnich, składały podpisane plansze, w żłóbku na sianku, jako dar dla Dzieciątka. W niedzielę 14 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla dzieci.
5.W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W środę adoracja najświętszego Sakramentu do godz.20.00, w czwartek modlitwy o powołania i za nasze Seminarium Duchowne. Chorych odwiedzimy w lutym z racji przyjętej już przez nich Komunii św. w czasie rekolekcji. W sobotę nie będzie spotkania rodziny różańcowej.
6.W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Ze względu na Orszak Trzech Króli, który po raz trzeci odbędzie się w naszym mieście, Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.00, 10.00, o 11.00 - Msza św. na rozpoczęcie Orszaku, i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. wieczornej, spotkanie opłatkowe parafialnego Zespołu Caritas.
7.W sobotę mija pierwsza rocznica historycznego koncertu „Słowików Poznańskich”, który odbył się dzięki ogromnemu poświęceniu i zaangażowaniu w to wydarzenie, naszego Burmistrza, Pana Jerzego Szałacha oraz Pana Posła Tadeusza Cymańskiego. Teraz te same osoby organizują występ chóru ze Szczecina, który odbędzie się w naszej kolegiacie w niedzielę 21 stycznia. Szczegółowe ogłoszenia na ten temat podamy za tydzień.
8.Trwa wizytacja duszpasterską rodzin katolickich.
Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom, którzy przyjmowali w tym tygodniu kolędę, za życzliwość, gościnność, dobre słowo i ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na renowację kościoła.
Porządek kolędy na ten tydzień jest następujący:
- 2 stycznia (wtorek) – ul. Żuławska – od godz. 16.00
- 3 stycznia (środa) – ul. Obr. Westerplatte 2, 4, 24 i 24 A, B i C– od godz. 16.00
- 4 stycznia (czwartek) – ul. Obr. Westerplatte 18,22, domy przy cegielni, nr 37,39,43,45 oraz ul. Brzozowa i Dębowa- od 16.00
- 5 stycznia (piątek) – dokończenie ul. Obr. Westerplatte - od. 16.00
9.W przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i nasza gazetka parafialna.
10.Na czas trwającego Okresu Bożego Narodzenia, wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia, wielu łask od Bożej Dzieciny, radości i pokoju.
Dodano 02 Jan 2018 przez Redaktor
1. Serdeczne podziękowanie, pragnę złożyć wszystkim, którzy dekorowali naszą świątynię, przygotowując ją na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie choinki są fundacją Pana Bartłomieja Zakrzewskiego a także Pawła Stefaniaka i Pani Agaty Kicińskiej. Pan Burmistrz Jerzy Szałach użyczył nam pięknych bombek choinkowych, światełek na wszystkie choinki i zatroszczył się o całą dekorację kościoła. Z poświęceniem pracowało wiele osób pod kierunkiem Pana Mirosława Żałoby. Stroiki wykonał Parafialny Zespół Caritas a dekoracje przy ołtarzu, Pani Karolina Niedźwiecka. Stroik na ołtarzu bocznym wykonały Panie: Mirosława Kępka i Dorota Pelowska. Nad całością czuwał ks. Jerzy. Podziękowanie także dla Pana Katechety Tomasza Witkowskiego oraz dla Państwa Małgorzaty i Wojciecha Ostrowskich, za sianko do żłóbka i wielu innym osobom za wszelką pomoc.
2. 26 grudnia przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również święto św. Szczepana Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.
3. W środę 27 grudnia, na Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którego cesarz Domicjan usiłował w Rzymie otruć winem. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Dlatego we wspomnienie św. Jana święci się w kościołach wino, które wierni spożywają wypraszając wstawiennictwa tak umiłowanego ucznia Chrystusa.
4. W najbliższą niedzielę, święto Świętej Rodziny. Jest to także ostatni dzień tego roku. Dlatego o godz. 18.00, Msza św. na zakończenie roku. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Panu Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze niewierności i prosić o błogosławieństwo w nowym roku. Odśpiewamy też hymn:”Ciebie Boga wysławiamy”.
5. Parafia pw. Św. Mateusza Apostoła, Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki przypomina i bardzo serdecznie zaprasza wszystkich parafian do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta 6 stycznia 2018 roku. Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w barwnym korowodzie i wcielić się w postacie aniołów, pasterzy, lub asystę orszaku 3 króli proszeni są o przybycie na kolejne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek, 28 grudnia 2017 r. o godz. 16.30 w Galerii Żuławskiej.
6. Porządek kolędy na ten tydzień jest następujący:
- w środę 27 grudnia od godz. 10.00 kolęda w Laskach, Dybowie,Mirowie, Stawcu, Kąciku i na ul. Lipowej
- w czwartek 28 grudnia od godz. 10.00: ul. Matejki, Okrzei, Młyńska i Kolejowa
- w piątek 29 grudnia od godz. 10.00 kolęda w kolęda w Dębinie wieś i w Chlebówce.
- w sobotę 30 grudnia od godz. 10.00: w Tralewie i w Trępnowach
Zwracam się z prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii, aby na zadanie remontu fundamentów i elewacji północnej wieży naszej świątyni, złożyli dodatkową ofiarę.
7. Do nabycia nasza gazetka parafialna, Gość Niedzielny, Biuletyn Nowostawski i Myślnik klerycki, w którym jest piękny artykuł o naszej kolegiacie, pt.;” Perła Żuław”, napisany przez naszego ks. Diakona, Marka Sadłochę. Natomiast ks. Akolita Piotr Chmura, napisał ciekawy artykuł o Sanktuarium w Gietrzwałdzie.
8. Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech codzienne życie przepełni Boża miłość płynąca z Betlejem, a każdy nowy dzień, przyniesie wiele łask Bożych oraz doświadczenia Bożej mocy.
Dodano 24 Dec 2017 przez Redaktor
1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które będą trwać do środy. Serdecznie witamy w naszej parafii Rekolekcjonistę, ks. Karola Detmera z Pasłęka. Msze św. przez wszystkie dni: o 6.00 roraty z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz o godz. 10.00 i 18.00 dla dorosłych. We wtorek dzień chorych. O 10.00 Msza św. i kazanie dla chorych. Odwiedziny od 11.30. Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą aż do ostatniego penitenta. Poświęćmy te dni, przychodząc licznie do kościoła, na wspólną modlitwę oraz wysłuchanie nauk rekolekcyjnych. Tak blisko już do świąt. Niech więc przybędą wszyscy parafianie, a szczególnie ci którzy do tej pory nie znaleźli czasu na religijne przygotowanie do Bożego Narodzenia i na pojednanie z Bogiem przez spowiedź świętą.
2. W niedzielę, 24 grudnia, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech będzie to prawdziwie czas pojednań i dobroci dla wszystkich ludzi. Zachowajmy wielowiekową tradycję i potrawy mięsne wystawiajmy na stół dopiero po pasterce. Niech też na stole wigilijnym nie będzie alkoholu.
Msze św. niedzielne będą odprawione o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 i 13.00. O godz. 18.00, Mszy św. nie będzie. Uroczysta Pasterka będzie odprawiona tradycyjnie o godz. 24:00.
3. W poniedziałek, 25 grudnia, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte będą odprawione: o godz. 8.00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18.00.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, we wtorek 26 grudnia, Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.
5. W środę, 27 grudnia, na Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którego cesarz Domicjan usiłował w Rzymie otruć winem. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Dlatego we wspomnienie św. Jana święci się w kościołach wino, które wierni spożywają, wypraszając wstawiennictwa tak umiłowanego ucznia Chrystusa.
6. Po Świętach rozpoczynamy wizytację duszpasterską rodzin katolickich naszej parafii.
- w środę 27 grudnia od godz. 10.00 kolęda w Laskach, Dybowie, Mirowie, Stawcu, Kąciku i na ul. Lipowej
- w czwartek 28 grudnia od godz. 10.00: ul. Matejki, Okrzei i Młyńskiej
- w piątek 29 grudnia od godz. 10.00 kolęda w kolęda w Dębinie wieś i w Chlebówce.
- w sobotę 30 grudnia od godz. 10.00: w Tralewie i w Trępnowach
Zwracam się z prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii, aby na zadanie remontu fundamentów i elewacji północnej wieży naszej świątyni, złożyli dodatkową ofiarę. Zadanie to wynosi około 900.000,00 zł. Bez pomocy parafian, nie będzie można podjąć się tego zadania. Dotacji możemy otrzymać około 700.000,00 zł. Bardzo proszę o to wsparcie w tym roku. Nadmienię tylko, że w roku 2017, parafia dołożyła 200.000,01 zł, do dotacji, która wyniosła ok. 600.000,00 zł. To było zadanie na granicy naszych możliwości. Ale zadanie zostało ukończone z powodzeniem. Chociaż nasze wszystkie oszczędności zostały całkowicie wyczerpane. Dlatego w tym roku proszę o wsparcie każdą rodzinę. Tak jak to było wtedy, gdy trwał kapitalny remont dachu kościoła i wtedy każda rodzina złożyła przynajmniej 100 zł. Świątynia zasługuje na szacunek i troskę. Postarajmy się wykorzystać możliwe dotacje. Ale potrzebny jest nasz wkład własny. Za ofiary, które będą składane na ten cel, składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
7. W sobotę, od godz. 13.00do 14.00, wolontariusze Caritas, będą wydawać paczki świąteczne uboższym rodzinom naszej parafii. Dzisiaj zbierane są ofiary, które pomogą Zespołowi przygotować paczki świąteczne, o które pyta już wiele rodzin. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za ofiary złożone na ten cel.
Państwo Jendruszewscy, właściciele cukierni „Jędruś”, też pragną podzielić się z potrzebującymi i ofiarują tradycyjnie ciasto dla tych rodzin. Za ten dar serca, składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Ogłaszamy zapisy na XII Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 27 stycznia od godz. 20.00. Parafialny Zespół Caritas udziela teraz pomocy przede wszystkim ludziom chorym. O łóżka rehabilitacyjne, których mamy obecnie 23, zwracają się do nas ludzie z różnych miast i miejscowości. Działamy przede wszystkim na terenie swojej parafii, ale w sytuacjach wyjątkowych, przychylamy się także do takich próśb i biegniemy z pomocą tam, gdzie czekać nie można. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają taką działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, najlepiej w godzinach urzędowania oraz u Prezesa Krzysztofa Osijewskiego. Przy zapisie należy wnieść opłatę w wysokości 110 zł od osoby. Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Lista otwarta będzie od poniedziałku - 18 grudnia.
9. Adwent w tym roku kończy się w sobotę. Na ostatnich roratach, nastąpi przekazanie światła betlejemskiego, które przyniosą do kościoła harcerze. Przynieśmy zatem wszystkie świece, zakupione na stół wigilijny, jako Dzieło Pomocy Dzieciom. Zostało jeszcze 90 świec na stół wigilijny. Niech ta świeca będzie na każdym wigilijnym stole. Do tej pory tylko 390 rodzin nabyło te świecę. W naszej parafii jest rodzin 1500.
10. Choinki będziemy odbierać w środę od godz. 11.00.
11. Gość Niedzielny, nasz tygodnik parafialny, do nabycia jak zawsze przy wyjściu z kościoła.
12. Dużo łask Bożych na te już ostatnie chwile oczekiwania na Święta, pokoju i zdrowia, życzymy wszystkim parafianom i gościom.
Dodano 18 Dec 2017 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl