× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1.Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

2.Do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będą procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Przychodzimy więc do kościoła na godz. 18.00. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, śpiewać będziemy w czasie procesji, natomiast od piątku, kiedy obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe już o godz. 17.30.W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków. Dla bieli parafialnej tradycyjnie będą cukierki.
W środę wyjątkowo nie będzie czuwania modlitewnego do godz. 20.00.

3.W tym tygodniu I środa i I czwartek miesiąca.

4.W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5.Dzisiaj chcę bardzo serdecznie podziękować Radnym naszego miasta i Panu Burmistrzowi, za przyznanie naszej parafii 150.000,00 zł dotacji na remont elewacji i fundamentów wieży północnej naszej kolegiaty.
W związku z pracami remontowymi, bardzo proszę o zachowanie należytej dyscypliny i bezpieczeństwa w obrębie tych prac wysokościowych.

6.Zapowiedzi: Cierocki Krystian i Mirowska Magdalena – zap. II
Kaszubowski Piotr i Chrząstek Agata – zap. II
Ressel Piotr i Smolińska Karolina – zap. I

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych.


Dodano 05 Jun 2018 przez Redaktor
1. Dziś Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Módlmy się za dzieci i ich rodziny, aby godnie przeżyły to święto i aby wiara święta była zawsze żywa w tych rodzinach.
Do soboty dzieci będą obchodziły swój Biały Tydzień, czyli codziennie będą przyjmowały Komunię Świętą. Proszę, aby dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę, przychodziły do kościoła na 18.00, w czwartek dzieci przychodzą na godz. 10.00, w piątek i w sobotę znów na godz. 18.00. Na zakończenie Białego Tygodnia otrzymają pamiątki I Komunii świętej.
2. Dziś o godz. 13.00 Msza św. prymicyjna ks. Marka Sadłochy, który będzie pracował w parafii bł. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.
3. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę tych nielicznych rodziców dzieci, które przystępują dziś do I Komunii św., za przygotowanie świątyni do dzisiejszej Uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza, którym są 2pateny do asysty przy komunii św. trzymane przez ministrantów, duże kropidło kulowe i zestaw naczyń do chrztu świętego. Szczególne jednak podziękowanie kieruję w stronę naszej zakrystianki, Pani Renaty Kot, która przygotowała tak przepiękną dekorację kwiatową na dzisiejszą uroczystość.
4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00. i bezpośrednio po procesji czyli ok. 12.15 . Wszyscy wyjdziemy na ulice naszego miasta, biorąc udział w procesji, która jest uroczystym wyznaniem wiary i oddaniem hołdu Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00, Poprzedzi ją nabożeństwo czerwcowe. Trasa procesji będzie zmieniona. W kierunku ulicy Gdańskiej, pójdziemy nie ulicą Mickiewicza, ale ulicą Jana Pawła II. Reszta trasy bez zmian. Ołtarze w następujących miejscach:
I OŁTARZ – na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Gdańskiej – przygotujeParafialny Zespół Caritas. Rozważania poprowadzą wolontariusze Caritas.
II OŁTARZ – na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Wita Stwosza – przygotuje Wspólnota Przemiana i poprowadzi rozważania.
III OŁTARZ – przy ul. Wita Stwosza 27a – przygotują mieszkańcy. Rozważania poprowadzi chór parafialny.
IV OŁTARZ – na Placu Pułaskiego – przygotują mieszkańcy i Grupy Modlitewne. Rozważania poprowadzi Grupa Biblijna.

Cywilną Służbę Kościelną o niesienie feretronów i chorągwi. Policję o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Niech wystąpi chór parafialny, orkiestra dęta, wszyscy niech zabiorą śpiewniki, aby włączyć się w śpiew pieśni eucharystycznych. Wszystkie domy, które znajdują się wzdłuż trasy procesji, niech będą przyozdobione, a w oknach wystawione obrazy święte. Dzieci pierwszokomunijne niech w komplecie uczestniczą w tej uroczystości.
Bardzo proszę mieszkańców ul. Wita Stwosza, aby na czas procesji przestawili swoje samochody w inne miejsce i zadbali o to, aby żadne inne samochody nie stały na trasie procesji.
5. Bardzo proszę rodziców, aby jak najwięcej dziewczynek zachęcili do sypania kwiatków dla Pana Jezusa. Próbę dla tych dzieci poprowadzi Pani Katechetka Anna Kamińska, w środę o godz. 16.30 przy kościele.
6. Po Bożym Ciele, do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę, aby osoby, które niosą sprzęt procesyjny, niosły chorągwie i wszystkie feretrony w czasie tych procesji. Uczestniczą w tej procesji także dzieci pierwszokomunijne oraz biel parafialna.Po Bożym Ciele, przychodzimy więc do kościoła na godz. 18.00, potem nabożeństwo czerwcowe w czasie procesji.Na zakończenie oktawy, dzieci uczestniczące w procesji, zostaną obdarowane tradycyjnie cukierkami.
7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00, i I sobota miesiąca. Porządek jak co miesiąc.
8. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30., rocznica I Komunii św. Próba dla tych dzieci w sobotę o godz. 10.00. O 11.00 spowiedź.
9. W maju zakończył się XXII Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej "Maksymilian Maria Kolbe i św. Wojciech - Patroni Diecezji Elbląskiej. Niezmiernie miłą dla nas jest informacja, że uczennica klasy V B Szkoły Podstawowej w Nowym Stawie - Patrycja Żukowska - zdobyła w konkursie wiedzy na szczeblu diecezjalnym I miejsce.
Drugi sukces osiągnęli nasi uczniowie Szkoły Podstawowej z klasy IV i V w składzie: Nadia Ceran, Jakub Ceran, Klaudia Kaczmarska i Patrycja Żukowska pod opieką p. Ani Kamińskiej. Uczniowie ci zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym " Mój szkolny kolega z Misji" w kategorii muzycznej. W nagrodę jadą w najbliższy wtorek do Niepokalanowa koło Warszawy, aby uczestniczyć w odbywającym się tam finale konkursu.
Gratulujemy naszym uczniom odniesionych sukcesów!!

Zapowiedzi: Cierocki Krystian oraz Mirowska Magdalena – zap. I
Kaszubowski Piotr i Chrząstek Agata – zap. I
Solecki Daniel i Szarek Magdalena – zap. II
Miśkiewicz Artur i Borecka Martyna – zap. II
10.Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych.

Dodano 26 May 2018 przez Redaktor
1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły Roku Kościelnego. Msze św. będą odprawiane w szatach koloru zielonego.
2.Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.Dziś o godz. 16.00, zgodnie z wieloletnia tradycją, nabożeństwo czerwcowe w Chlebówce. Zapraszam wszystkich mieszkańców tej wioski.
3.W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
4.W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
O godz. 16.30 – ostatnia próba dla dzieci przed pierwszą Komunią świętą.
5.W piątek o godz. 16.00, w katedrze elbląskiej, nasz parafianin Piotr Chmura, przyjmie święcenia diakonatu, natomiast ks. Diakon Marek Sadłocha, przyjmie święcenia kapłańskie w dniu 26 maja o godz. 10.00, również w katedrze elbląskiej. Msza święta prymicyjna w przyszłą niedzielę, czyli 27 maja o godz. 13.00 w naszej kolegiacie.
6.Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Pierwsza Komunia św. w naszej parafii. Początek uroczystości w niedzielę o godz. 9.45. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 13.00, poprzedzona będzie nabożeństwem pokutnym i poświęceniem różańców i medalików.
7.W środę po Mszy św. wieczornej, sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci, które już w niedzielę będą miały swoją uroczystość. Niech przybędą liczniej mężczyźni, aby wyczyścić posadzkę kościoła szorowarką i wykonać prace wysokościowe. Dokończenie tych prac w czwartek. W piątek dekoracja kwiatami.
8.Msza św. o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Tralewa w niedzielę 3 czerwca o godz. 8.00, dla mieszkańców Lasek w tę samą niedziele o godz. 18.00.
9.Parafialny Zespół Caritas organizuje wycieczkę dla dzieci z rodzin uboższych, do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Zapisy u ks. Pawła. Potrzebna także pisemna zgoda rodziców. Wyjazd o godz. 8.30 w niedzielę 10 czerwca sprzed kościoła.
10.Ks. proboszcz Wiesław Szabla z Malborka, organizuje wyjazd dla młodzieży do Lednicy w dniu 2 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00 z Wielbarka. Koszt – 65 zł.
11Zapowiedzi: Solecki Daniel i Szarek Małgorzata zapowiedź I
Miśkiewicz Artur i Borecka Martyna – zapowiedź I
12.Gazetka i prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
13.Wszystkim parafianom i gościom życzymy mocy Ducha Świętego, aby w życiu codziennym dawać prawdziwe świadectwo o Chrystusie.


Dodano 19 May 2018 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 88 ... 90 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl