× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które będą trwać do środy. Serdecznie witamy w naszej parafii Rekolekcjonistę, ks. Karola Detmera z Pasłęka. Msze św. przez wszystkie dni: o 6.00 roraty z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz o godz. 10.00 i 18.00 dla dorosłych. We wtorek dzień chorych. O 10.00 Msza św. i kazanie dla chorych. Odwiedziny od 11.30. Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą aż do ostatniego penitenta. Poświęćmy te dni, przychodząc licznie do kościoła, na wspólną modlitwę oraz wysłuchanie nauk rekolekcyjnych. Tak blisko już do świąt. Niech więc przybędą wszyscy parafianie, a szczególnie ci którzy do tej pory nie znaleźli czasu na religijne przygotowanie do Bożego Narodzenia i na pojednanie z Bogiem przez spowiedź świętą.
2. W niedzielę, 24 grudnia, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech będzie to prawdziwie czas pojednań i dobroci dla wszystkich ludzi. Zachowajmy wielowiekową tradycję i potrawy mięsne wystawiajmy na stół dopiero po pasterce. Niech też na stole wigilijnym nie będzie alkoholu.
Msze św. niedzielne będą odprawione o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 i 13.00. O godz. 18.00, Mszy św. nie będzie. Uroczysta Pasterka będzie odprawiona tradycyjnie o godz. 24:00.
3. W poniedziałek, 25 grudnia, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte będą odprawione: o godz. 8.00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18.00.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, we wtorek 26 grudnia, Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.
5. W środę, 27 grudnia, na Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którego cesarz Domicjan usiłował w Rzymie otruć winem. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Dlatego we wspomnienie św. Jana święci się w kościołach wino, które wierni spożywają, wypraszając wstawiennictwa tak umiłowanego ucznia Chrystusa.
6. Po Świętach rozpoczynamy wizytację duszpasterską rodzin katolickich naszej parafii.
- w środę 27 grudnia od godz. 10.00 kolęda w Laskach, Dybowie, Mirowie, Stawcu, Kąciku i na ul. Lipowej
- w czwartek 28 grudnia od godz. 10.00: ul. Matejki, Okrzei i Młyńskiej
- w piątek 29 grudnia od godz. 10.00 kolęda w kolęda w Dębinie wieś i w Chlebówce.
- w sobotę 30 grudnia od godz. 10.00: w Tralewie i w Trępnowach
Zwracam się z prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii, aby na zadanie remontu fundamentów i elewacji północnej wieży naszej świątyni, złożyli dodatkową ofiarę. Zadanie to wynosi około 900.000,00 zł. Bez pomocy parafian, nie będzie można podjąć się tego zadania. Dotacji możemy otrzymać około 700.000,00 zł. Bardzo proszę o to wsparcie w tym roku. Nadmienię tylko, że w roku 2017, parafia dołożyła 200.000,01 zł, do dotacji, która wyniosła ok. 600.000,00 zł. To było zadanie na granicy naszych możliwości. Ale zadanie zostało ukończone z powodzeniem. Chociaż nasze wszystkie oszczędności zostały całkowicie wyczerpane. Dlatego w tym roku proszę o wsparcie każdą rodzinę. Tak jak to było wtedy, gdy trwał kapitalny remont dachu kościoła i wtedy każda rodzina złożyła przynajmniej 100 zł. Świątynia zasługuje na szacunek i troskę. Postarajmy się wykorzystać możliwe dotacje. Ale potrzebny jest nasz wkład własny. Za ofiary, które będą składane na ten cel, składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
7. W sobotę, od godz. 13.00do 14.00, wolontariusze Caritas, będą wydawać paczki świąteczne uboższym rodzinom naszej parafii. Dzisiaj zbierane są ofiary, które pomogą Zespołowi przygotować paczki świąteczne, o które pyta już wiele rodzin. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za ofiary złożone na ten cel.
Państwo Jendruszewscy, właściciele cukierni „Jędruś”, też pragną podzielić się z potrzebującymi i ofiarują tradycyjnie ciasto dla tych rodzin. Za ten dar serca, składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Ogłaszamy zapisy na XII Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 27 stycznia od godz. 20.00. Parafialny Zespół Caritas udziela teraz pomocy przede wszystkim ludziom chorym. O łóżka rehabilitacyjne, których mamy obecnie 23, zwracają się do nas ludzie z różnych miast i miejscowości. Działamy przede wszystkim na terenie swojej parafii, ale w sytuacjach wyjątkowych, przychylamy się także do takich próśb i biegniemy z pomocą tam, gdzie czekać nie można. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają taką działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, najlepiej w godzinach urzędowania oraz u Prezesa Krzysztofa Osijewskiego. Przy zapisie należy wnieść opłatę w wysokości 110 zł od osoby. Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Lista otwarta będzie od poniedziałku - 18 grudnia.
9. Adwent w tym roku kończy się w sobotę. Na ostatnich roratach, nastąpi przekazanie światła betlejemskiego, które przyniosą do kościoła harcerze. Przynieśmy zatem wszystkie świece, zakupione na stół wigilijny, jako Dzieło Pomocy Dzieciom. Zostało jeszcze 90 świec na stół wigilijny. Niech ta świeca będzie na każdym wigilijnym stole. Do tej pory tylko 390 rodzin nabyło te świecę. W naszej parafii jest rodzin 1500.
10. Choinki będziemy odbierać w środę od godz. 11.00.
11. Gość Niedzielny, nasz tygodnik parafialny, do nabycia jak zawsze przy wyjściu z kościoła.
12. Dużo łask Bożych na te już ostatnie chwile oczekiwania na Święta, pokoju i zdrowia, życzymy wszystkim parafianom i gościom.
Dodano 18 Dec 2017 przez Redaktor
1. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Zachęcamy wszystkich parafian, aby w miarę możliwości uczestniczyli w Roratach i w ten sposób umacniali swoją wolę. To ćwiczenie duchowe, z pewnością pomoże zwalczać swoje wady i umacniać się w dobrym.
2. W przyszłą niedzielę rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Karol Detmer. Program rekolekcji już dziś podajemy w naszej gazetce.
3. Kościół na święta, przyozdobią w większości choinki od naszych rodzin. Choinek już wystarczy. Wszystkim parafianom, którzy zgłosili już wolę przekazania choinek ze swoich ogródków, składamy serdeczne Bóg zapłać. Choinki będziemy zabierać w środę 22 grudnia od godz. 9.00.
4. W przyszłą niedzielę, Parafialny Zespół Caritas zbierze ofiary do puszek na paczki dla biedniejszych rodzin naszej parafii. Ponieważ będzie to tylko jedna zbiórka, a nie dwie, jak było do tej pory, postarajmy się złożyć większe ofiary.
5. W przedsionku kościoła jest do nabycia "Gość Niedzielny" i nasz tygodnik parafialny, kartki świąteczne, a także świece na stół wigilijny.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 14 Dec 2017 przez Redaktor
1.Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu, to czas czuwania i częstego kontaktu z Bogiem w modlitwie. Będziemy uczestniczyć w Roratach, które skupiają codziennie w naszej parafii ponad sto dzieci i kilkaset osób dorosłych i młodzieży. O godz. 6.00, codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, będziemy gromadzić się w świątyni, aby przygotowywać nasze serca na spotkanie z Panem. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież, parafian i gości, do udziału w tej pięknej, porannej modlitwie. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie wieńca adwentowego, za wykonanie którego dziękujemy Pani Karolinie Niedźwieckiej. Bóg zapłać za ten dar dla naszej wspólnoty. Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: ”Strażnik Skarbów” i poświęcone będą osobie św. Józefa. Jutro, dzieci otrzymają piękne plansze do konkursu adwentowego, do których będą zbierać i wklejać obrazki.
2.W tym tygodniu przypada I środa i I czwartek miesiąca. W środę adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, w czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne.
3.W piątek nie będzie rorat, ponieważ obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, o 12.00 Msza św. w Godzinie Łaski, i o 18.00.
4.Za dwa tygodnie rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Karol Detmer. Program rekolekcji podamy z tydzień.
5.Ruszyły przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który w po raz trzeci ruszy ulicami naszego miasta 6 stycznia 2018. Parafia pw. Św. Mateusza, Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw oraz Nowostawskie Centrum Kultury zaprasza bardzo serdecznie do udziału w Ulicznych Jasełkach, które odbędą się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w barwnym korowodzie i wcielić się w postacie: aniołów, pasterzy, asystę orszaku 3 króli oraz osoby chętne do odegrania krótkich scenek jasełkowych proszeni są o przybycie na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 16.30 w Galerii Żuławskiej. W związku z tym będzie Msza św. o godz. 11.00, a nie o godz. 11.30, ponieważ Orszaki rozpoczynają się w całej Polsce modlitwą Anioł Pański o godz. 12.00.
6.Opłatki Pan Organista będzie zanosił rodzinom w Laskach i Tralewie w dniu 6 grudnia od godz. 10.00 oraz 8 grudnia w Trępnowach i w Kąciku również od godz. 10.00. Pani Zakrystianka będzie zanosić opłatki rodzinom mieszkającym w bloku przy ul. Westerplatte 4, w poniedziałek 4 grudnia, czyli jutro, od godz. 19.00.Składając ofiarę za opłatek, pomagamy w jakimś stopniu wynagrodzić ich pracę i zachęcić do dalszej, tak wytrwałej i wzorowej posługi w naszej wspólnocie.
7.W pierwsze piątki miesiąca, kancelaria czynna tylko w godzinach od 8.00-10.00.
8.W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, nasz tygodnik parafialny oraz świece wigilijne w cenie 6 zł.Siostry Katarzynki zbierają ofiary na potrzeby swojego Zgromadzenia. Można też u nich nabyć różne dewocjonalia.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 03 Dec 2017 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl