// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Rozpoczął się wrzesień, już jutro w ławach szkolnych zasiądą uczniowie, którzy rozpoczną rok szkolny i katechetyczny 2023/2024. Podczas Mszy świętej o godz. 8:00, dzieci i młodzież, nauczyciele i wychowawcy będą wypraszać łask i darów Ducha Świętego na kolejne miesiące nauki i formacji katechetycznej.

W minioną niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 13:00 odbyła się gminna i parafialna uroczystość dożynkowa, podczas której rolnicy naszej wspólnoty parafialnej składali dziękczynienie za tegoroczne plony i zbiory. Niełatwe, ze względu na pogodę, żniwa dobiegły do szczęśliwego końca, a w ostatnią niedzielę sierpnia była okazja do podziękowań, za to, że w najbliższym roku nie zabraknie chleba na naszych stołach.

W minioną niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. po Mszy świętej o godz. 18:00, Pan Hubert Trojanek dał koncert organowy na organach naszej Kolegiaty. Młody, osiemnastoletni artysta dał koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha. Pan Hubert Trojanek jest uczniem Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Kształci się w zawodzie organisty. Mimo młodego wieku posiada 8-letnie doświadczenie w grze na organach, od 9 lat gra na fortepianie, a od 6 lat na flecie poprzecznym w Orkiestrze Dętej Gminy Dopiewo. Muzyka organowa jest jego życiową pasją. Od 3 lat publikuje swoje wykonania pieśni, improwizacje, transkrypcje i prezentacje organów na kanale YouTube. Pan Hubert Trojanek miał okazję grać na wspaniałych organach m.in. w katedrach i bazylikach w Poznaniu, Pelplinie, Krzeszowie, Koszalinie, Krakowie, na Jasnej Górze, Pradze i wielu innych unikalnych instrumentach.

W minioną sobotę, 26 sierpnia 2023 r. w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, po Mszy świętej wieczornej wyruszyliśmy w procesyjnej modlitwie wokół Kolegiaty Żuławskiej z Obrazem Matki Jasnogórskiej. Mimo niesprzyjającej pogody, licznie włączyliśmy się do wspólnej modlitwy, wypraszając łaski dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas pracy i nauki – zwłaszcza w nowym roku szkolnym i katechetycznym życzymy wszelkich, obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej. Informujemy, że po wakacyjnej przerwie wracamy do aktualizacji naszej parafialnej strony internetowej i profilu parafii na facebooku. Zachęcamy do przeglądania tych stron, zawierających bieżące informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej.

Dodano 04 Sep 2023 przez Redaktor
Tradycyjnie czerwiec jest miesiącem poświęconym szczególnemu nabożeństwu ku czci Serca i Krwi Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii sprawowane są codziennie o godz. 17:30.
W czwartek, 8 czerwca Kościół będzie przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa – w polskiej tradycji nazywaną również Uroczystością Bożego Ciała. Jak co roku, po Mszy świętej o godz. 10:00 wyjdziemy na ulice naszego miasta manifestować wiarę, co jest szczególnie w niełatwych czasach ataku na Kościół i wartości, w których wychowywały się pokolenia naszych przodków.

Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy około godz. 11:00 z Kolegiaty Żuławskiej. Pierwszy ołtarz będzie zlokalizowany u zbiegu ulicy Gdańskiej i ul. Jana Pawła II. Przygotuje go Parafialny Zespół Caritas. Drugi – na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Wita Stwosza – przygotują strażacy, trzeci – przy ul. Wita Stwosza 27 – przygotują mieszkańcy. Czwarty ołtarz jak co roku wykonają mieszkańcy i członkowie grup modlitewnych. Procesję Bożego Ciała zakończy uroczyste błogosławieństwo naszej parafii Najświętszym Sakramentem.

Jak co roku postarajmy się o upiększenie procesji. Niech wezmą w niej udział całe rodziny, a zwłaszcza dzieci. Zachęcamy do niesienia chorągwi, feretronów, przystrojenia naszych domów. Niech Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie pięknym świadectwem wiary naszej wspólnoty parafialnej. Warto przypomnieć, że od Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – będziemy trwać w modlitwie w Oktawie Bożego Ciała. W tych dniach po Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy wyruszać w procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i modlić się podczas litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym, od 9 do 16 czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane po Mszy świętej wieczornej.

Przypadająca dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy jest w naszej parafii dniem uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzisiaj uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Przygotowywały się do tego pięknego wydarzenia przez cały mijający rok. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania, aby z czystymi sercami przyjąć Pana Jezusa. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej rozpocznie się o godz. 9:45. Wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom w tym ważnym dla nich dniu życzymy opieki Najświętszej Maryi Panny oraz wielu Bożych łask!

Na nadchodzący tydzień pracy i nauki oraz wspólne przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała – wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych!
Dodano 03 Jun 2023 przez Redaktor
Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Dokładnie tak, jak zapowiedział Pan Jezus przed Wniebowstąpieniem. Przypadająca dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego przypomina nam o Duchu Świętym – jednej z osób Bożych, do którego codziennie zanosimy modlitwy o dary, łaskę mądrości, męstwa. Dzisiaj, podczas każdej Mszy świętej śpiewamy sekwencję do Ducha Świętego. W tradycji ludowej Niedziela Zesłania Ducha Świętego nazywana jest „Zielonymi Świątkami”.

W ostatnim tygodniu maja zachęcamy do wspólnej modlitwy w nabożeństwach poświęconych Najświętszej Maryi Pannie. Do końca miesiąca zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. Dzisiaj do udziału w „majowym” zachęcamy wszystkich mieszkańców Chlebówki.

Od czwartku, 1 czerwca przez cały czerwiec będziemy modlić się w litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w Kolegiacie Żuławskiej codziennie o godz. 17:30.

Już w przyszłą niedzielę naszą wspólnotę parafialną czeka ważne wydarzenie. 4 czerwca o godz. 9:45 rozpocznie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpią uczniowie i uczennice III klas szkoły podstawowej. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w intensywnych przygotowaniach do tak ważnego wydarzenia. Zadaniem rodziców, dziadków – całej wspólnoty parafialnej – jest zadbanie o to, aby kluczowym dla dzieci był duchowy wymiar Pierwszej Komunii Świętej. Niech pięknie przygotowane przyjęcie, prezenty – szeroko pojęta sfera materialna – będzie jedynie tłem do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii naszych dzieci.
Dodano 28 May 2023 przez Redaktor

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl