// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Pierwszy tydzień lipca obfitował w ważne wydarzenia społeczno-religijne. W minioną sobotę wieczorem, oczy całego kraju były zwrócone na Gorzów Wielkopolski. Z uwagą śledziliśmy walkę strażaków o uratowanie katedry p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 1 lipca, podczas Mszy świętej wieczornej, ogień ogarnął wieżę kościoła. Wielogodzinna akcja gaśnicza, okazała się skuteczna. Pomimo sporych zniszczeń, wieżę uratowano.

Symboliczna była niedzielna Msza święta, sprawowana przez biskupa zielonogórsko-gorzowskiego na błoniach nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim. W rocznicę 670-lecia miasta doszło do tak przykrego wydarzenia, które każe nam baczniej spojrzeć na kwestie zabezpieczenia zabytkowych obiektów sakralnych.

W tym miejscu warto przypomnieć o trwającej od kilku lat, systematycznej renowacji Kolegiaty Żuławskiej. Dzięki
środkom uzyskanym ze źródeł zewnętrznych – Samorządu Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydatnej pomocy samorządu naszego miasta oraz środkom zgromadzonym przez parafian, udaje się przywrócić dawny blask kościołowi parafialnemu. Od blisko miesiąca trwa renowacja ściany wschodniej kolegiaty oraz wykonanie izolacji ściany zachodniej. Jak wcześniej wspominaliśmy, wiąże się to z pewnymi trudnościami komunikacyjnymi, które musimy znosić jeszcze do jesieni bieżącego roku.

W ostatni poniedziałek, w Elblągu oficjalnie sformowano Wielonarodową Dywizję Północ-Wschód, będącą efektem ustaleń zeszłorocznego szczytu NATO w Warszawie. Dywizja będzie liczyła 6000 żołnierzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Rumunii i Wielkiej Brytanii. W uroczystościach wzięli udział m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz biskup elbląski Jacek Jezierski.

Na koniec, zgodnie z zapowiedziami, wracamy do wspomnień pielgrzymek nowostawian na Jasną Górę. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, pątnicy grupy „Żuławy” przybędą do naszego miasta 22 lipca. Już teraz można polecać swoje intencje, które zostaną przekazane Matce Bożej Częstochowskiej.

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, wypoczywającym gościom oraz dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego tygodnia i dobrej, rodzinnej niedzieli.
Dodano 09 Jul 2017 przez Redaktor
Za nami pierwszy tydzień wakacji. Dzieci i młodzież czerpią z letniego wypoczynku oraz wolnego czasu od zajęć szkolnych. Przypominajmy im o codziennej modlitwie i regularnym uczestnictwie w Mszy świętej.

Wakacje są tradycyjnym czasem pielgrzymowania. Poza jubileuszową, 25. Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę, która z Nowego Dworu Gdańskiego – jako grupa „Żuławy” wyruszy już 25 lipca, jako wspólnota parafialna będziemy uczestniczyć w pielgrzymce pieszej do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie. To żuławskie, sąsiednie sanktuarium, może nie jest tak znane jak inne w naszej diecezji i regionie, jednakże może poszczycić się wieloletnią tradycją pielgrzymkową. Na lipcowy odpust Matki Bożej Szkaplerznej podążają pątnicy z całych Żuław. Wśród nich nie może zabraknąć parafian z Nowego Stawu. Wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje na ten temat.

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, wypoczywającym gościom oraz dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego tygodnia i dobrej, rodzinnej niedzieli.
Dodano 02 Jul 2017 przez Redaktor
Rozpoczęły się wakacje. Czas odpoczynku dzieci i młodzieży od zajęć szkolnych, okres urlopów, ale również – szczególnie na Żuławach – okres intensywnych prac polowych. Przez najbliższe miesiące nie zapominajmy o codziennej modlitwie, przyjmowaniu sakramentów oraz uczestnictwie w nabożeństwach i Mszach świętych.
W ubiegły piątek, dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny 2016/2017. W Mszy świętej o godz. 8:00 uczestniczyli uczniowie, wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami.

Ostatnie dni przyniosły wiele istotnych wydarzeń duszpasterskich. Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Przez tydzień po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, codziennie po Mszy świętej wieczornej razem z Najświętszym Sakramentem ruszaliśmy w procesji wokół Kolegiaty Żuławskiej. W tym miejscu – po raz kolejny – kierujemy serdeczne „Bóg zapłać” do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała, wykonanie pięknych ołtarzy, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku oraz uświetnienie liturgii pięknym śpiewem i muzyką. Szczególne podziękowania składamy dzieciom sypiącym kwiaty oraz tym, które uczestniczyły w procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie swych pociech oraz podtrzymywanie tej pięknej tradycji.

W minioną niedzielę, o godz. 13:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna związana z nadaniem sztandaru nowostawskiej organizacji terenowej Związku Polaków „Młody Las”. Uroczystą Mszę świętą z udziałem organizacji społecznych, szkół i kół „Młodego Lasu” z województwa pomorskiego sprawował ks. kanonik Jerzy Pawelczyk.

Jak pewnie zauważyliśmy, rozpoczął się kolejny etap renowacji Kolegiaty Żuławskiej. W związku z pracami remontowymi, zamknięta jest południowa część drogi wiodącej wokół kościoła. Jak wspominał ks. proboszcz, niektóre osoby nie stosują się do zamieszczonych tam informacji typu: „Wstęp wzbroniony. Teren budowy.” Bardzo prosimy o zachowanie porządku, należytej dyscypliny w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Prace remontowe potrwają do przełomu września i października 2017 roku.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli, a dzieciom i młodzieży udanych pierwszych dni wakacji.
Dodano 24 Jun 2017 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl