// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Rozpoczęły się wakacje. Czas odpoczynku dzieci i młodzieży od zajęć szkolnych, okres urlopów, ale również – szczególnie na Żuławach – okres intensywnych prac polowych. Przez najbliższe miesiące nie zapominajmy o codziennej modlitwie, przyjmowaniu sakramentów oraz uczestnictwie w nabożeństwach i Mszach świętych.
W ubiegły piątek, dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny 2016/2017. W Mszy świętej o godz. 8:00 uczestniczyli uczniowie, wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami.

Ostatnie dni przyniosły wiele istotnych wydarzeń duszpasterskich. Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Przez tydzień po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, codziennie po Mszy świętej wieczornej razem z Najświętszym Sakramentem ruszaliśmy w procesji wokół Kolegiaty Żuławskiej. W tym miejscu – po raz kolejny – kierujemy serdeczne „Bóg zapłać” do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała, wykonanie pięknych ołtarzy, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku oraz uświetnienie liturgii pięknym śpiewem i muzyką. Szczególne podziękowania składamy dzieciom sypiącym kwiaty oraz tym, które uczestniczyły w procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie swych pociech oraz podtrzymywanie tej pięknej tradycji.

W minioną niedzielę, o godz. 13:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna związana z nadaniem sztandaru nowostawskiej organizacji terenowej Związku Polaków „Młody Las”. Uroczystą Mszę świętą z udziałem organizacji społecznych, szkół i kół „Młodego Lasu” z województwa pomorskiego sprawował ks. kanonik Jerzy Pawelczyk.

Jak pewnie zauważyliśmy, rozpoczął się kolejny etap renowacji Kolegiaty Żuławskiej. W związku z pracami remontowymi, zamknięta jest południowa część drogi wiodącej wokół kościoła. Jak wspominał ks. proboszcz, niektóre osoby nie stosują się do zamieszczonych tam informacji typu: „Wstęp wzbroniony. Teren budowy.” Bardzo prosimy o zachowanie porządku, należytej dyscypliny w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Prace remontowe potrwają do przełomu września i października 2017 roku.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli, a dzieciom i młodzieży udanych pierwszych dni wakacji.
Dodano 24 Jun 2017 przez Redaktor
Miniony tydzień obfitował w ważne wydarzenia w życiu naszej społeczności parafialnej. W ubiegłą niedzielę, dzieci uczęszczające do III klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Komunię świętą. W niedzielę, 18 czerwca o godz. 11:30 wraz z uczniami klasy czwartej przeżywaliśmy rocznicę Komunii świętej.

W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszyliśmy z Najświętszym Sakramentem w procesji ulicami naszego miasta. Tegoroczna uroczystość miała nieco inny przebieg. Po raz pierwszy, w związku z rozpoczętą budową obwodnicy Nowego Stawu, wyruszyliśmy z Kolegiaty Żuławskiej przez Rynek Kościuszki, ul. Jana Pawła II, ul. Gdańską, ul. Wita Stwosza, Rynek Pułaskiego do kościoła parafialnego. Piękne ołtarze wykonali mieszkańcy, grupy duszpasterskie, wspólnoty, strażacy, uczniowie. Pierwszy ołtarz zlokalizowano u zbiegu ulic Gdańskiej i Jana Pawła II, drugi na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Wita Stwosza, trzeci na ul. Wita Stwosza 27c, zaś ostatni na Rynku Kościuszki. Procesję uświetnił chór parafialny oraz orkiestra nowostawskiej OSP. Wszystkim osobom zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystości – a w szczególności dzieciom i ich rodzicom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Po Bożym Ciele, do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę, aby osoby, które niosą sprzęt procesyjny, niosły chorągwie i wszystkie feretrony w czasie tych procesji. Uczestniczą w tej procesji także dzieci pierwszokomunijne oraz biel parafialna. Po Bożym Ciele, przychodzimy więc do kościoła na godz. 18.00, potem w czasie procesji odbędzie się nabożeństwo czerwcowe. Na zakończenie oktawy, dzieci uczestniczące w procesji, zostaną obdarowane tradycyjnie cukierkami.

W najbliższy piątek rozpoczynają się wakacje. Niech dzieci i młodzież zainauguruje czas letniego wypoczynku z Bogiem. Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców zapraszamy na Mszę świętą w piątek, 23 czerwca o godz. 8:00.

Informujemy, że po krótkiej przerwie, działanie wznowiła strona internetowa naszej parafii, na której – oraz profilu na facebooku – można uzyskać bieżące informacje o wydarzeniach we wspólnocie.
Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli – w przededniu zakończenia roku katechetycznego i szkolnego 2016/2017.
Dodano 18 Jun 2017 przez Redaktor
Niedziela Najświętszej Trójcy jest pierwszą w okresie zwykłym. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy okres wielkanocny. Nie oznacza to jednak, że wydarzenia w naszej parafii przybiorą „spowolniony” obrót. Już dzisiaj uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy przyjmą Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9:45. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwana w tradycji polskiej Bożym Ciałem. Jak co roku wyruszymy na ulice naszych miast, adorując Najświętszy Sakrament. W naszej parafii zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10:00, po zakończeniu której wyruszy procesja Bożego Ciała.

W tym roku, w związku z inwestycją związaną z budową obwodnicy Nowego Stawu, zmianie ulegnie trasa procesji. Z kościoła wyruszymy Rynkiem Kościuszki w kierunki ul. Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Gdańskiej zlokalizowany będzie pierwszy ołtarz. Następnie przejdziemy ul. Gdańską. Drugi ołtarz będzie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Wita Stwosza, trzeci przy posesji Wita Stwosza 27a. Ostatni ołtarz w stałym miejscu na Rynku Pułaskiego.

Warto wspomnieć, że w miniony wtorek, 6 czerwca, młodzież uczęszczająca do trzeciej klasy gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania z rąk biskupa Józefa Wysockiego. Relacja z tej uroczystości dostępna jest na profilu parafii na portalu facebook.
Dodano 12 Jun 2017 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl