// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Ostatnia niedziela roku 2017 przypada w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pozostajemy w okresie Bożego Narodzenia, liturgia nabożeństw ubogacona jest śpiewem pięknych kolęd i pastorałek, zaś wnętrze Kolegiaty Żuławskiej zdobią żłóbek i bożonarodzeniowe dekoracje. Wykorzystajmy ten czas, a zwłaszcza najbliższe dni, spędzając go z Rodziną. Z pewnością może służyć temu piękna tradycja, która od kilku lat „zdobywa” kolejne polskie miejscowości w Święto Objawienia Pańskiego. Już w Święto Trzech Króli, w sobotę 6 stycznia po ulicach naszych miast, w tym również Nowego Stawu, wyruszą Orszaki Trzech Króli. W Nowym Stawie Orszak Trzech Króli wyruszy z Kolegiaty Żuławskiej po Mszy świętej o godz. 11:00. Zachęćmy członków naszych rodzin do udziału w tej pięknej inicjatywie, koordynowanej przez Stowarzyszenia Coolturalny Nowy Staw oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki. To już trzecia, nowostawska edycja Orszaku. Przejdźmy wspólnie ulicami naszego miasta, manifestując przywiązanie do wiary i tradycji oraz przekazując te wartości najmłodszym członkom naszych rodzin. W naszej diecezji Orszaki wyruszą również z parafii Elbląga, Nowego Dworu Gdańskiego, Morąga, Kwidzyna i Sztumu. W całym kraju będą to już 644 miejscowości. Więcej informacji na temat tej inicjatywy można uzyskać na stronie: www.orszak.org.
Dodano 02 Jan 2018 przez Redaktor
Kochani Parafianie, Drodzy Goście!
Uroczystość Narodzenia Pańskiego to święto naszej wiary, nadziei i miłości. Z tej okazji, życzę wszystkim wspaniałych Świąt i dobrych przeżyć, płynących ze spotkań z drugim człowiekiem. Życzę też obfitego Bożego błogosławieństwa, głębokiej, świątecznej radości, prawdziwego pokoju serca, dobrego zdrowia oraz wiele ludzkiej życzliwości. Niech Matka Boża pełna łaski, wstawia się za nami przez wszystkie dni Roku Pańskiego 2018.

proboszcz parafii ks. kanonik Jerzy Pawelczyk

Kochani Parafianie, Drodzy Goście!
Na Święta Bożego Narodzenia, przyjmijcie proszę – Drodzy Parafianie i Szanowni Goście z serca płynące życzenia. Niech Dzieciątko Boże, szczególnie w tym świątecznym czasie, obficie Wam błogosławi, udzieli pokoju, radości i wszystkie serca wypełni miłością. Przede wszystkim jednak, niech Boże Narodzenie dokona się w nas i przynosi trwałe owoce w naszym życiu.

ks. wikariusz Jerzy Piątkowski

Kochani Parafianie!
Przyjmijcie proszę życzenia jak najlepszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas Świąt będzie dla Was okazją do zatrzymania się i pochylenia nad tą wielką tajemnicą, jaką jest przyjście na świat Bożej Dzieciny. Niech Jezus obdarzy Was wszelkimi nadchodzącymi łaskami w nadchodzącym 2018 roku.

ks. wikariusz Paweł Wisła

Drodzy Czytelnicy i Mili Goście!
Niech Narodzona Dziecina otwiera ludzkie serca na: wiarę, która dodaje sił, na nadzieję, która rozjaśnia mroki, na miłość, która wszystko wzmacnia. Wspólnych chwil spędzonych w łączności z Bogiem i bliskimi przy świątecznym stole w jedności, zgodzie i z kolędą na ustach życzy

Redakcja Tygodnika „Vox Populi Novostaviensis”
Dodano 24 Dec 2017 przez Redaktor
Dzisiejsza, trzecia już niedziela Adwentu. Wkraczamy w ostatnie dni przygotowań do Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa. W przedświątecznym zamieszaniu – wszak tegoroczny Adwent liczy zaledwie trzy tygodnie – skupmy swoją uwagę na duchowym wymiarze przygotowań. Wymiar materialny, biorąc pod uwagę bogatą polską tradycję ma niewątpliwie istotne znaczenie. Jak co roku przeznaczymy czas Świąt Bożego Narodzenia na spotkanie z Najbliższymi. Nie zapomnijmy jednak o przygotowaniu naszych serc do poznania, a może odkrycia na nowo tajemnicy Bożego Narodzenia.

Być może, najbliższe cztery dni pomogą naszej duchowej formacji. Rozpoczynają się bowiem rekolekcje adwentowe, które w tym roku wygłosi ks. Karol Detmer, wikariusz parafii błogosławionego Jerzego Matulewicza w Pasłęku. Ks. Karol zna dobrze naszą wspólnotę, gdyż w latach 2009-2010 odbywał w niej praktykę klerycką. Poniżej przedstawiamy program rekolekcji adwentowych, podczas których będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty oraz sakramentu chorych. Zachęcajmy się i przypominajmy o naukach rekolekcyjnych. W ostatnim tygodniu Adwentu jeszcze liczniej przybądźmy na poranne roraty, podczas których – w sobotę – 23 grudnia – harcerze wprowadzą Betlejemskie Światło Pokoju.
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linzu, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.
Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.
Dzisiejsza trzecia Niedziela Adwentu nazywana jest w liturgii Niedzielą Gaudete. W odróżnieniu od pozostałych dni tego okresu, zamiast fioletowego dominuje tutaj kolor różowy. Słowo „Gaudete” pochodzi od łacińskiego czasownika „gaudere” i jest wezwaniem do radości: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Jeszcze bardziej będziemy się radować, gdy odkryjemy prawdę o tym, że Chrystus wciąż do nas przychodzi. Wtedy przepełni nas radość płynąca ze świadomości, że stoi On także u podwoi naszego serca i kołacze. Otwórzmy na oścież drzwi Chrystusowi. Najważniejsze rozgrywa się przecież w głębinach naszego serca. Może ono stać się Betlejem, gdzie zamieszka Emmanuel – Bóg z nami. Znajdźmy w tę niedzielę chwilę czasu, by Go ugościć. Papież Jan XXIII powiedział, że do Nieba nie wpuszczają ponuraków, tylko ludzi, którzy umieją się cieszyć. Oby nie okazało się, że nie nadajemy się do Nieba, ponieważ nie umiemy się cieszyć, bo zapomnieliśmy, jak to się robi. Usłyszmy więc to dzisiejsze wezwanie Kościoła: Bądź radosny! Nie zamykaj się w samotności i smutku. Jezus jest z Tobą!
Na czas rekolekcji adwentowych i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa – wszystkim Parafianom, Gościom oraz Księdzu Rekolekcjoniście życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego!
Dodano 18 Dec 2017 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 115 ... 117 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl