Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas zadumy, rozważania tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tradycyjnie wszystkich Parafian i Drogich Gości zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali. W naszej parafii nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla wszystkich stanów – sprawowane jest w piątki o godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym sprawowane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w Kolegiacie Żuławskiej.
Wczoraj zakończyła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Elbląskiej. Relikwie błogosławionych z podkarpackiej Markowej, którzy za ratowanie Żydów zostali męczeńsko zamordowani przez Niemców peregrynowały po niektórych parafiach naszej diecezji od 10 do 17 lutego. W sobotę 10 lutego jako pierwsza w diecezji relikwie przyjęła parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które przybyły z Archidiecezji Gdańskiej. W powitaniu relikwi uczestniczyli również przedstawiciele naszej parafii. Mszy świętej powitalnej, po zakończeniu której modliliśmy się w litanii do Błogosławionych oraz była możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa relikwiami, przewodniczyli kapłani dekanatu nowodworskiego.
W naszej parafii trwa jeszcze wizyta duszpasterska. Za gościnność, wspólną modlitwę i życzliwe słowa, które padają podczas tego tradycyjnego spotkania, bardzo serdecznie dziękujemy.
Wszystkim Parafianom i Gościom oraz dzieciom i młodzieży na czas Wielkiego Postu – życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.
Wczoraj zakończyła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Elbląskiej. Relikwie błogosławionych z podkarpackiej Markowej, którzy za ratowanie Żydów zostali męczeńsko zamordowani przez Niemców peregrynowały po niektórych parafiach naszej diecezji od 10 do 17 lutego. W sobotę 10 lutego jako pierwsza w diecezji relikwie przyjęła parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które przybyły z Archidiecezji Gdańskiej. W powitaniu relikwi uczestniczyli również przedstawiciele naszej parafii. Mszy świętej powitalnej, po zakończeniu której modliliśmy się w litanii do Błogosławionych oraz była możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa relikwiami, przewodniczyli kapłani dekanatu nowodworskiego.
W naszej parafii trwa jeszcze wizyta duszpasterska. Za gościnność, wspólną modlitwę i życzliwe słowa, które padają podczas tego tradycyjnego spotkania, bardzo serdecznie dziękujemy.
Wszystkim Parafianom i Gościom oraz dzieciom i młodzieży na czas Wielkiego Postu – życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.
Dodano 18 Feb 2024 przez Redakt
Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji elbląskiej
W dniach 10-17 lutego 2024 odbędzie się w diecezji elbląskiej peregrynacja relikwii nowych błogosławionych męczenników Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zostali oni zastrzeleni 24 marca 1944 roku. Stało się to po ujawnieniu faktu, że wbrew hitlerowskiemu prawu obowiązującemu w Polsce, przechowywali potajemnie grupę ośmiu Żydów, swoich znajomych i sąsiadów. Wybrane kościoły naszej diecezji odwiedzi wędrujący przez Polskę relikwiarz ze szczątkami Męczenników. Szczegółowy program peregrynacji dostępny jest na stronie internetowej diecezji elbląskiej: diecezja.elblag.pl
+Jacek Jezierski, biskup elbląski
Elbląg, dn. 28 stycznia 2024
W dniach 10-17 lutego 2024 odbędzie się w diecezji elbląskiej peregrynacja relikwii nowych błogosławionych męczenników Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zostali oni zastrzeleni 24 marca 1944 roku. Stało się to po ujawnieniu faktu, że wbrew hitlerowskiemu prawu obowiązującemu w Polsce, przechowywali potajemnie grupę ośmiu Żydów, swoich znajomych i sąsiadów. Wybrane kościoły naszej diecezji odwiedzi wędrujący przez Polskę relikwiarz ze szczątkami Męczenników. Szczegółowy program peregrynacji dostępny jest na stronie internetowej diecezji elbląskiej: diecezja.elblag.pl
+Jacek Jezierski, biskup elbląski
Elbląg, dn. 28 stycznia 2024
Dodano 18 Feb 2024 przez Redakt
W niedzielę 11 lutego 2024 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. W Kościele Katolickim, ten dzień jest okazją do podejmowania aktywniejszej modlitwy za wszystkich chorych i cierpiących.
Tegoroczny Światowy XXXII Dzień Chorego obchodzony jest pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Papież Franciszek przypomniał o znaczeniu najgłębszych ludzkich uczuć w trosce o chorych. Wskazał na bliskość jako cenny balsam, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią. Zauważył, że doświadczenie choroby sprawia, że odczuwamy naszą bezradność, a jednocześnie wrodzoną potrzebę drugiego człowieka. Uświadamiamy sobie bardziej naszą zależność od Boga i doświadczamy, że nie mamy ostatecznego wpływu na nasze zdrowie. Zwrócił również uwagę iż choroba ma zawsze konkretne oblicze, i to nie jedno: ma oblicze każdego chorego i każdej chorej, także tych osób, które czują się lekceważone, wykluczone, ofiar niesprawiedliwości społecznej, która odmawia im praw podstawowych.
W naszej parafii obchody XXXII Światowego Dnia Chorych odbędą się podczas Mszy świętej wieczornej w niedzielę 12 lutego o godz. 18:00. Podczas tej Eucharystii wszystkim chorym udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Błogosławieństwo lourdzkie to błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, każdego chorego z osobna.
Wszystkim Parafianom i Gościom oraz dzieciom i młodzieży na czas powrotu do nauki – życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.
Tegoroczny Światowy XXXII Dzień Chorego obchodzony jest pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Papież Franciszek przypomniał o znaczeniu najgłębszych ludzkich uczuć w trosce o chorych. Wskazał na bliskość jako cenny balsam, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią. Zauważył, że doświadczenie choroby sprawia, że odczuwamy naszą bezradność, a jednocześnie wrodzoną potrzebę drugiego człowieka. Uświadamiamy sobie bardziej naszą zależność od Boga i doświadczamy, że nie mamy ostatecznego wpływu na nasze zdrowie. Zwrócił również uwagę iż choroba ma zawsze konkretne oblicze, i to nie jedno: ma oblicze każdego chorego i każdej chorej, także tych osób, które czują się lekceważone, wykluczone, ofiar niesprawiedliwości społecznej, która odmawia im praw podstawowych.
W naszej parafii obchody XXXII Światowego Dnia Chorych odbędą się podczas Mszy świętej wieczornej w niedzielę 12 lutego o godz. 18:00. Podczas tej Eucharystii wszystkim chorym udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Błogosławieństwo lourdzkie to błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, każdego chorego z osobna.
Wszystkim Parafianom i Gościom oraz dzieciom i młodzieży na czas powrotu do nauki – życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.
Dodano 18 Feb 2024 przez Redakt
Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 ... 99 ... 101 ... 103 ... 105 ... 107 ... 109 ... 111 ... 113 ... 115 ... 117 ... 119 ... 121 ... 123 ... 125 ... 127 ... 129 ... 131 ... 133 ... 135 ... 137 ... 139 ... 141 ... 143 ... 145 ... 147 ... 149 ... 151 ... 153 ... Starsze
Powered by CuteNews