× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
Za nami doniosłe wydarzenia duszpasterskie, mające niewątpliwy wpływ na całą wspólnotę parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.
W minioną niedzielę, dzieci trzecich klas Szkoły Podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej po brzegi wypełniła się wiernymi, a zwłaszcza rodzinami dzieci pierwszokomunijnych. Przez cały tydzień uczestniczyły one w wieczornych Mszach świętych oraz nabożeństwach majowych i czerwcowych w ramach tzw. Białego Tygodnia.
W czwartek, 31 maja z Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji Bożego Ciała. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10:00 i nabożeństwie majowym wyruszyliśmy ulicami Nowego Stawu. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to Jezus w Najświętszym Sakramencie odwiedza miejsca naszej pracy, odpoczynku; te w których załatwiamy sprawy życia codziennego. W ten właśnie sposób Chrystus uosobiony w Najświętszym Sakramencie namacalnie wkracza do naszego życia. Trasa tegorocznej procesji wiodła z Kolegiaty Żuławskiej przez Rynek Kościuszki, ul. Jana Pawła II, ul. Gdańską, ul. Wita Stwosza, Rynek Pułaskiego do kościoła parafialnego. Pomimo wysokiej temperatury procesja zgromadziła wielu parafian i gości. Co niezwykle cieszy, licznie zgromadziły się dzieci sypiące kwiatki, niosące proporczyki i ozdoby procesyjne. Starsi parafianie nieśli feretrony i chorągwie. Trasę swoim śpiewem upiększył chór parafialny, zaś grą miejska orkiestra dęta. W tym roku ołtarze przygotowały następujące grupy i osoby: Parafialny Zespół Caritas (I), Grupa Modlitewna „Przemiana” (II), mieszkańcy ulicy Wita Stwosza, w szczególności Państwo Zakrzewscy z rodziną i przyjaciółmi (III), Grupa Biblijna (IV). Po raz pierwszy piękny ołtarz, u zbiegu ulic Gdańskiej i Wita Stwosza przygotowała Grupa „Przemiana”. Wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Bożego Ciała składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Zachęcamy do wzięcia udziału w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej o godz. odbędzie się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Podczas przejścia będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęciowej z uroczystości Bożego Ciała, dostępnej na facebookowym profilu parafii.
Niewątpliwie historycznym momentem w życiu parafii św. Mateusza Apostoła była Msza święta prymicyjna ks. neoprezbitera Marka Sadłochy. Ks. Marek sprawował swą pierwszą Mszę świętą w Kolegiacie Żuławskiej 27 maja 2018 r. o godz. 13:00. Eucharystia zgromadziła rodzinę Neoprezbitera, jego przyjaciół i znajomych oraz całą społeczność naszej parafii. Msza święta zakończyła się błogosławieństwem udzielonym indywidualnie przez ks. Marka. Dekretem ks. Biskupa, od 1 lipca 2018 r. ks. Marek Sadłocha będzie wikariuszem parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.
Przypomnienia wymaga, iż w piątek 25 maja alumn Piotr Chmura przyjął święcenia diakonatu z rąk biskupa seniora ks. Jana Styrny. Przed księdzem diakonem pozostał ostatni rok formacji teologicznej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej w Elblągu.
W czerwcu zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Wszystkim Czytelnikom Tygodnika Parafialnego oraz Gościom spędzającym czas w naszej parafii życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu pracy i nauki.
ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE KS. MARKA SADŁOCHY, ŚWIĘCENIA DIAKONATU KS. DIAKONA PIOTRA CHMURY ORAZ BOŻE CIAŁO
W OBIEKTYWIE (FOT. JACEK SKROBISZ I AGATA BRUCHWALD)
Dodano 05 Jun 2018 przez Redaktor
Nasza wspólnota parafialna przeżywa wielkie wydarzenie duszpasterskie. Parafia świętego Mateusza Apostoła w Nowym Stawie dała Kościołowi Elbląskiemu kolejnego kapłana. Po sześciu latach formacji filozoficzno-teologicznej diakon Marek Sadłocha przyjął 26 maja 2018 r. sakrament kapłaństwa.
Neoprezbiterowi święceń kapłańskich udzielił ordynariusz diecezji elbląskiej ks. biskup Jacek Jezierski.
Dzisiaj o godz. 13:00 w Kolegiacie Żuławskiej św. Mateusza Apostoła ks. Marek Sadłocha odprawi swoją Mszę świętą prymicyjną. To właśnie w tej świątyni, pośród mieszkańców nowostawskiej parafii, rodziło się i wzrastało powołanie do kapłaństwa. Trud Rodziców, Wychowawców, Katechetów oraz Duszpasterzy, wsparcie Rodziny i Rówieśników zaowocował darem kapłaństwa. Formacja w liturgicznej służbie ołtarza, redagowanie tygodnika parafialnego „Vox Populi Novostaviensis”, wykonywanie funkcji kantora i ceremoniarza z pewnością skłoniło księdza Marka do wybrania niełatwej kapłańskiej drogi.
***
W przeddzień uroczystości święceń kapłańskich, w piątek 25 maja 2018 r. święcenia diakonatu przyjął Piotr Chmura alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej.
Kleryk Piotr przyjął posługę diakonatu po pięciu latach studiów seminaryjnych. Święcenia diakonatu przyjął z rąk biskupa seniora diecezji elbląskiej ks. Jana Styrny. Uroczystość odbyła się w katedrze świętego Mikołaja w Elblągu. Od teraz diakon Piotr Chmura podejmie duchowe i naukowe przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu w 2019 roku.
***
Księdzu Markowi i księdzu diakonowi Piotrowi w imieniu całej wspólnoty parafii świętego Mateusza Apostoła - życzymy błogosławieństwa Bożego, wstawiennictwa świętych patronów, obfitości łask i darów Ducha Świętego w każdym dniu kapłańskiej posługi oraz przygotowań do przyjęcia święceń prezbiteratu.
Dodano 26 May 2018 przez Redaktor


Piotr Chmura


Marek Sadłocha


W maju 2018 roku wspólnota parafii świętego Mateusza Apostoła w Nowym Stawie będzie przeżywać wielkie wydarzenie duszpasterskie.

W piątek 25 maja 2018 r., Piotr Chmura, pochodzący z naszej parafii alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej przyjmie święcenia diakonatu z rąk biskupa seniora Jana Styrny. Uroczyste przyjęcie święceń diakonatu odbędzie się o godz. 16:00 w katedrze świętego Mikołaja w Elblągu.

W sobotę 26 maja 2018 r. pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej diakon Marek Sadłocha przyjmie święcenia kapłańskie z rąk biskupa elbląskiego ks. dr. Jacka Jezierskiego. Uroczystość święceń prezbiteratu odbędzie się o godz. 10:00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

W niedzielę 26 maja o godz. 13:00 wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w Mszy świętej prymicyjnej ks. neoprezbitera Marka Sadłochy. Ks. Marek w swojej rodzinnej parafii, w kościele, w którym został ochrzczony, przyjął sakrament pierwszej Komunii świętej i Bierzmowania, a następnie przez lata służył jako ministrant i lektor, odprawi swoją pierwszą Mszę świętą. Zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym i ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu.
Dodano 23 May 2018 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl