// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Przed nami ostatni tydzień miesiąca szczególnie poświęconego nabożeństwu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do najbliższej soboty nabożeństwa czerwcowe sprawowane są codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. W miniony piątek w szkołach wybrzmiał ostatni dzwonek. Wcześniej, bo o godz. 8:00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami wzięły udział w Mszy świętej sprawowanej w Kolegiacie Żuławskiej. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu i Duchowi Świętemu za dary i łaski otrzymane podczas minionych dziesięciu miesięcy pracy i nauki. Wspólnie wypraszaliśmy łask i opieki Matki Bożej podczas wakacji.
Podczas wakacji nie zapominajmy o modlitwie i uczestnictwie w Mszach świętych (przynajmniej w niedziele i święta). Skorzystajmy z możliwości, jaką dają instytucje i organizacje kościelne, aby najbliższe dwa miesiące spędzić z Bogiem. W diecezji elbląskiej Ruch „Światło-Życie” czyli popularna „oaza” organizuje rekolekcje w Mikoszewie, Glotowie na Warmii oraz Mątowach Wielkich. Powyżej publikujemy plakat, z którego można zaczerpnąć niezbędnych informacji oraz kontaktu do księdza koordynatora.
Osoby, które chcą przebyć tradycyjny szlak pątniczy na Jasną Górę, mogą wziąć udział w XXVI Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej. Pierwsi pielgrzymi wyruszają w grupie „Żuławy” z Nowego Dworu Gdańskiego już 28 lipca. Tego dnia zatrzymają się na odpoczynek obiadowy w Nowym Stawie. Wszelkich informacji o terminach spotkań organizacyjnych udzielają kapłani po Mszach świętych.
„Caritas” Diecezji Elbląskiej organizuje tradycyjne kolonie dla dzieci i młodzieży. W tym roku na wypoczynek uda się również grupa dzieci z naszej parafii.
Przypominamy, że w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk poinformował o terminie uroczystości Pierwszej Komunii świętej w 2019 i 2020 roku. W roku 2019 Pierwsza Komunia święta odbędzie się 16 czerwca, natomiast w 2020 roku 7 czerwca.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas wakacyjnego wypoczynku życzymy Bożego błogosławieństwa. Będzie ono niezbędne również dla naszych piłkarzy, którzy dzisiaj o godz. 20:00 rozegrają spotkanie decydujące o dalszym udziale w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.
Dodano 27 Jun 2018 przez Redaktor
Za nami kolejny tydzień czerwca – miesiąca szczególnie poświęconego nabożeństwu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do końca miesiąca nabożeństwa czerwcowe sprawowane są codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Dzieci i młodzież rozpoczynają ostatni tydzień roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018. W najbliższy piątek, 22 czerwca w szkołach w całym kraju wybrzmi ostatni dzwonek. Wcześniej, bo o godz. 8:00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami zapraszamy do udziału w Mszy świętej sprawowanej w Kolegiacie Żuławskiej. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu i Duchowi Świętemu za dary i łaski otrzymane podczas minionych dziesięciu miesięcy pracy i nauki. Będziemy również wypraszać łask i opieki podczas wakacji. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału wszystkich uczniów, ich rodziny i nauczycieli.
W minionym tygodniu obchodziliśmy 29. rocznicę święceń kapłańskich ks. wikariusza Jerzego Piątkowskiego (10 czerwca 1989 r.), 5. rocznicę święceń kapłańskich ks. wikariusza Pawła Wisły (10 czerwca 2013 r. oraz 32. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza Jerzego Pawelczyk (14 czerwca 1986 r.). Raz jeszcze Księżom Jubilatom życzymy obfitych łask Bożych w pracy duszpasterskiej, zdrowia i codziennej opieki Maryi.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas pracy, nauki, wypoczynku – a także śledzenia zmagań sportowych – życzymy Bożego błogosławieństwa.
Dodano 21 Jun 2018 przez Redaktor
Za nami doniosłe wydarzenia duszpasterskie, mające niewątpliwy wpływ na całą wspólnotę parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.
W minioną niedzielę, dzieci trzecich klas Szkoły Podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej po brzegi wypełniła się wiernymi, a zwłaszcza rodzinami dzieci pierwszokomunijnych. Przez cały tydzień uczestniczyły one w wieczornych Mszach świętych oraz nabożeństwach majowych i czerwcowych w ramach tzw. Białego Tygodnia.
W czwartek, 31 maja z Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji Bożego Ciała. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10:00 i nabożeństwie majowym wyruszyliśmy ulicami Nowego Stawu. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to Jezus w Najświętszym Sakramencie odwiedza miejsca naszej pracy, odpoczynku; te w których załatwiamy sprawy życia codziennego. W ten właśnie sposób Chrystus uosobiony w Najświętszym Sakramencie namacalnie wkracza do naszego życia. Trasa tegorocznej procesji wiodła z Kolegiaty Żuławskiej przez Rynek Kościuszki, ul. Jana Pawła II, ul. Gdańską, ul. Wita Stwosza, Rynek Pułaskiego do kościoła parafialnego. Pomimo wysokiej temperatury procesja zgromadziła wielu parafian i gości. Co niezwykle cieszy, licznie zgromadziły się dzieci sypiące kwiatki, niosące proporczyki i ozdoby procesyjne. Starsi parafianie nieśli feretrony i chorągwie. Trasę swoim śpiewem upiększył chór parafialny, zaś grą miejska orkiestra dęta. W tym roku ołtarze przygotowały następujące grupy i osoby: Parafialny Zespół Caritas (I), Grupa Modlitewna „Przemiana” (II), mieszkańcy ulicy Wita Stwosza, w szczególności Państwo Zakrzewscy z rodziną i przyjaciółmi (III), Grupa Biblijna (IV). Po raz pierwszy piękny ołtarz, u zbiegu ulic Gdańskiej i Wita Stwosza przygotowała Grupa „Przemiana”. Wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Bożego Ciała składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Zachęcamy do wzięcia udziału w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej o godz. odbędzie się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Podczas przejścia będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęciowej z uroczystości Bożego Ciała, dostępnej na facebookowym profilu parafii.
Niewątpliwie historycznym momentem w życiu parafii św. Mateusza Apostoła była Msza święta prymicyjna ks. neoprezbitera Marka Sadłochy. Ks. Marek sprawował swą pierwszą Mszę świętą w Kolegiacie Żuławskiej 27 maja 2018 r. o godz. 13:00. Eucharystia zgromadziła rodzinę Neoprezbitera, jego przyjaciół i znajomych oraz całą społeczność naszej parafii. Msza święta zakończyła się błogosławieństwem udzielonym indywidualnie przez ks. Marka. Dekretem ks. Biskupa, od 1 lipca 2018 r. ks. Marek Sadłocha będzie wikariuszem parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.
Przypomnienia wymaga, iż w piątek 25 maja alumn Piotr Chmura przyjął święcenia diakonatu z rąk biskupa seniora ks. Jana Styrny. Przed księdzem diakonem pozostał ostatni rok formacji teologicznej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej w Elblągu.
W czerwcu zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Wszystkim Czytelnikom Tygodnika Parafialnego oraz Gościom spędzającym czas w naszej parafii życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu pracy i nauki.
ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE KS. MARKA SADŁOCHY, ŚWIĘCENIA DIAKONATU KS. DIAKONA PIOTRA CHMURY ORAZ BOŻE CIAŁO
W OBIEKTYWIE (FOT. JACEK SKROBISZ I AGATA BRUCHWALD)
Dodano 05 Jun 2018 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 97 ... 99 ... 101 ... 103 ... 105 ... 107 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl